Trwa ładowanie...

Kraśnik straci partnerstwo zagraniczne? Wszystko przez "strefę wolną od LGBT"

Kraśnik, jako drugie miasto w Polsce, może stracić zagraniczne partnerstwo. Wszystko przez "strefę wolną od LGBT". Umowę chce wypowiedzieć francuskie miasto Nogent-sur-Oise, położone w regionie Hauts-de-France na północ od Paryża.

Share
Kraśnik straci partnerstwo zagraniczne? Wszystko przez "strefę wolną od LGBT"Źródło: East News
d1vd95e

"Strefy wolne od LGBT" stają się problemem dla polskich samorządów. Nogent-sur-Oise to kolejna francuska miejscowość, która może wypowiedzieć umowę partnerstwa zagranicznego z polskim miastem.

Kraśnik straci partnerstwo? "Strefa wolna od LGBT" problemem

Tym razem padło na Kraśnik, o czym informuje Radio Zet. Wcześniej umowę z Tuchowem (woj. małopolskie) wypowiedziało miasto Saint-Jean-de-Braye w departamencie Lorient.

Francuzi poinformowali, że będą wnioskowali do innych samorządów o podobne decyzje. Jak widać, ich działania przynoszą efekt.

d1vd95e

Zobacz też: Złożyła prośbę do Mariana Banasia o kolejną kontrolę. Joanna Scheuring-Wielgus ujawnia treść odpowiedzi

Kraśnik i "strefa wolna od LGBT". Radni podejmą decyzję

Oficjalna decyzja nie wpłynęła jeszcze do magistratu w Kraśniku, o czym poinformował rzecznik miasta w rozmowie z radiem "TOK FM". Na ten moment jedynym dowodem w sprawie jest wpis z profilu francuskiej miejscowości na Facebooku.

Czytamy w nim m.in. o tym, że miasto "potępia decyzję Rady Miejskiej w Kraśniku w sprawie represji i ideologii LGBT". Nogent-sur-Oise ma także, w oczekiwaniu na reakcję władz Kraśnika, zawiesić swój udział w operacjach partnerskich.

d1vd95e

Jak mówił rzecznik kraśnickiego magistratu, burmistrz będzie teraz dyskutował o sytuacji z radnymi. "Jest nam zwyczajnie przykro. Taka decyzja najbardziej uderzy w młodzież, bo nasza współpraca opierała się głównie na wymianach młodzieżowych" - mówił Daniel Niedziałek.

Jeżeli miasto nie zmieni uchwały, grozi mu całkowite zerwanie 16-letniej współpracy z francuskim odpowiednikiem.

Kraśnik i "strefa wolna od LGBT". Włodawa chce ratować sytuację

Działania zmierzające do odbudowy współpracy z Francją podjął już Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy (woj. lubelskie), który dąży do partnerstwa z Saint-Jean-de-Braye. Chce na tym miejscu zastąpić wspomniany wcześniej Tuchów. Jak podkreśla, zależy mu na naprawie wizerunku Polski.

Źródło: radiozet.pl

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1vd95e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vd95e
d1vd95e
Więcej tematów