Trwa ładowanie...
d2k6bm9

Kraśnik straci partnerstwo zagraniczne? Wszystko przez "strefę wolną od LGBT"

Kraśnik, jako drugie miasto w Polsce, może stracić zagraniczne partnerstwo. Wszystko przez "strefę wolną od LGBT". Umowę chce wypowiedzieć francuskie miasto Nogent-sur-Oise, położone w regionie Hauts-de-France na północ od Paryża.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraśnik. "Strefa wolna od LGBT" może spowodować utratę partnerstwa zagranicznego.
Kraśnik. "Strefa wolna od LGBT" może spowodować utratę partnerstwa zagranicznego. (East News)
d2k6bm9

"Strefy wolne od LGBT" stają się problemem dla polskich samorządów. Nogent-sur-Oise to kolejna francuska miejscowość, która może wypowiedzieć umowę partnerstwa zagranicznego z polskim miastem.

Kraśnik straci partnerstwo? "Strefa wolna od LGBT" problemem

Tym razem padło na Kraśnik, o czym informuje Radio Zet. Wcześniej umowę z Tuchowem (woj. małopolskie) wypowiedziało miasto Saint-Jean-de-Braye w departamencie Lorient.

d2k6bm9

Francuzi poinformowali, że będą wnioskowali do innych samorządów o podobne decyzje. Jak widać, ich działania przynoszą efekt.

Czytaj też: Francuzi zrywają partnerstwo z Tuchowem. Barbara Nowak komentuje

Zobacz też: Złożyła prośbę do Mariana Banasia o kolejną kontrolę. Joanna Scheuring-Wielgus ujawnia treść odpowiedzi

Kraśnik i "strefa wolna od LGBT". Radni podejmą decyzję

Oficjalna decyzja nie wpłynęła jeszcze do magistratu w Kraśniku, o czym poinformował rzecznik miasta w rozmowie z radiem "TOK FM". Na ten moment jedynym dowodem w sprawie jest wpis z profilu francuskiej miejscowości na Facebooku.

d2k6bm9

Czytamy w nim m.in. o tym, że miasto "potępia decyzję Rady Miejskiej w Kraśniku w sprawie represji i ideologii LGBT". Nogent-sur-Oise ma także, w oczekiwaniu na reakcję władz Kraśnika, zawiesić swój udział w operacjach partnerskich.

Jak mówił rzecznik kraśnickiego magistratu, burmistrz będzie teraz dyskutował o sytuacji z radnymi. "Jest nam zwyczajnie przykro. Taka decyzja najbardziej uderzy w młodzież, bo nasza współpraca opierała się głównie na wymianach młodzieżowych" - mówił Daniel Niedziałek.

Jeżeli miasto nie zmieni uchwały, grozi mu całkowite zerwanie 16-letniej współpracy z francuskim odpowiednikiem.

d2k6bm9

Kraśnik i "strefa wolna od LGBT". Włodawa chce ratować sytuację

Działania zmierzające do odbudowy współpracy z Francją podjął już Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy (woj. lubelskie), który dąży do partnerstwa z Saint-Jean-de-Braye. Chce na tym miejscu zastąpić wspomniany wcześniej Tuchów. Jak podkreśla, zależy mu na naprawie wizerunku Polski.

Źródło: radiozet.pl

Czytaj również: Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. "stref wolnych od LGBT"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2k6bm9

Podziel się opinią

Share

d2k6bm9

d2k6bm9
Więcej tematów