Trwa ładowanie...

Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. "stref wolnych od LGBT"

Europosłowie przyjęli rezolucję potępiającą tzw. strefy wolne od LGBT, które przyjęło już ponad 80 polskich samorządów głównie na wschodzie Polski. Za dokumentem opowiedziała się znaczna większość europarlamentarzystów.

Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. "stref wolnych od LGBT"Źródło: iStock.com
d2s0hcu
d2s0hcu
  • Rezolucja PE dotyczy dyskryminacji LGBT
  • Poparło ją 463 europosłów przy sprzeciwie 107
  • Europosłowie wyrazili zaniepokojenie sytuacją mniejszości seksualnych w Polsce
d2s0hcu

Posłowie Parlamentu Europejskiego wezwali Komisję Europejską do potępienia wszelkich publicznych aktów dyskryminacji osób LGBT, w szczególności rozwoju tak zwanych "stref wolnych od LGBT" w Polsce. Za przyjęciem tego stanowiska głosowało 463 europosłów, przeciw 107, a 105 wstrzymało się od głosu.

Europarlamentarzyści szczególnie ostro potępili powstające na terenie Polski "strefy wolne od LGBT" na mocy uchwał samorządów terytorialnych. Parlament Europejski wzywa władze polskie do potępienia tych aktów i odwołania wszystkich rezolucji atakujących prawa osób LGBT. Dodatkowo europosłowie zwrócili się z apelem do KE o monitorowanie sposobu wykorzystywania funduszy unijnych oraz przypominanie zainteresowanym stronom o tzw. zasadzie niedyskryminacji. Jak podaje gazeta.pl, samorządy, które przyjęły uchwały "anty-LGBT" realizują projekty edukacyjne z dofinansowaniem unijnym o wartości około 425 mln zł.

Eurodeputowani wyrazili również ubolewanie nad atakami władz publicznych niektórych państw członkowskich na osoby LGBT. W związku z tym wezwali Komisję i państwa członkowskie do podjęcia konkretnych działań w celu położenia kresu dyskryminacji, która może prowadzić do zastraszania, wykorzystywania lub izolowania osób LGBT+ w szkołach.

d2s0hcu

Źródło: gazeta.pl

Zobacz też: Andrzej Duda miał nie wiedzieć, że jest nagrywany. "Infantylny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2s0hcu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s0hcu
Więcej tematów