Trwa ładowanie...
d20d6cw

Prywatny akt oskarżenia przeciwko Krystynie Pawłowicz. "Dość plucia na LGBT"

Krystyna Pawłowicz, kandydatka PiS do Trybunału Konstytucyjnego, może mieć kłopoty. Do sądu został złożony prywatny akt oskarżenia wobec byłej posłanki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz
Krystyna Pawłowicz (PAP, Fot: Roman Zawistowski)
d20d6cw

"Dość plucia przez Pawłowicz na LGBT" – napisał na Twitterze Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Organizacja złożyła prywatny akt oskarżenia przeciwko Krystynie Pawłowicz. Powodem jest wielokrotne znieważanie lesbijek i gejów na antenie Radia Maryja.

W akcie oskarżenia są wypowiedzi Krystyny Pawłowicz, które mają znieważać osoby LGBT: "Osoby zaburzone seksualnie, chorzy, które powinny się leczyć". "Są przedstawicielami diabelstwa, zła, nienawiści i podłości". "Zgromadzenia osób tych zaburzonych, tak zwanych LGBT, nawołują do karalnych, patologicznych zachowań seksualnych".

Złożyliśmy już akt oskarżenia do sądu. Bardzo by nas ucieszyły przeprosiny pani Pawłowicz za to, co mówiła o osobach LGBT. Sąd może też nałożyć grzywnę, czy karę ograniczenia wolności z pracami społecznymi – mówi Wirtualnej Polsce Konrad Dulkowski z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Z Krystyną Pawłowicz na razie nie udało nam się skontaktować.

d20d6cw

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Przecieki ws. expose Morawieckiego. Rzecznik rządu potwierdza

d20d6cw

Podziel się opinią

Share

d20d6cw

d20d6cw
Więcej tematów