Trwa ładowanie...
d1oa058

Francuska gmina zerwała partnerstwo z Tuchowem. Powodem uchwała "strefa wolna od LGBT"

Miasto Tuchów przyjęło uchwałę o "gminie wolnej od ideologii LGBT+". Teraz ponosi konsekwencje. Francuska gmina Saint-Jean-de-Braye zerwała z nim partnerstwo.
Share
Francuscy radni byli jednogłośni
Francuscy radni byli jednogłośniŹródło: East News, Fot: Krzysztof Chojnacki
d1oa058

Gmina Saint-Jean-de-Braye zerwała partnerstwo z Tuchowem, które przyjęło uchwałę o "gminie wolnej od ideologii LGBT+". W piątek radni przegłosowali rozwodową uchwałę jednogłośnie - donosi Onet, powołując się na francuskie media. Czytamy o "lekceważeniu praw człowieka".

- Mimo że wiedzieliśmy, że polski rząd propaguje homofobię, byliśmy zdumieni, gdy odkryliśmy, że miasto Tuchów przegłosowało tę uchwałę - powiedziała Colette Martin-Chabbert, doradczyni mera gminy Saint-Jean-de-Braye ds. międzynarodowych.

- Nie możemy akceptować decyzji takich jak ta, podejmowanych z lekceważeniem praw człowieka - podkreśliła. I wspominając II wojnę światową, zauważyła, że "historia lubi się powtarzać". - W naszym regionie Loiret były trzy obozy koncentracyjne. Ten w Jargeau był przeznaczony dla Cyganów i homoseksualistów - mówiła Martin-Chabbert.

d1oa058

Zobacz też: Kaczyński mówił o łamaniu konstytucji. "Rozumiem, dlaczego Duda to jego prezydent marzeń"

Według niej władze Tuchowa są urażone niekonsultowaną z nimi decyzją francuskiej gminy.

d1oa058

To nie koniec konsekwencji?

Na informację o zerwaniu partnerstwa zareagował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. "Radni Tuchowa przynieśli miastu wstyd na całą Europę" - czytamy na facebookowym profilu Ośrodka.

Jest też zapowiedź "złożenia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez radnych Tuchowa, którzy wsparli uchwałę w sprawie dyskryminowania części obywateli". "Naszym zdaniem wpisuje się ona w propagowanie zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa" - tłumaczy OMZRiK.

Przeczytaj również:
"Zawsze mile widziani". Akcja w kontrze do "stref wolnych od LGBT"
Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. "stref wolnych od LGBT"

Źródło: Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oa058

Podziel się opinią

Share
d1oa058
d1oa058
Więcej tematów