Trwa ładowanie...

Zostań wolontariuszem na górskich szlakach. Dołącz do drużyny TPN

Jeśli kochasz góry i chciałbyś poszerzyć swoje przyrodnicze zainteresowania, możesz dołączyć do grona ponad 1300 wolontariuszy, którzy od lat pomagają dbać o porządek i spokój w Tatrach.

Zostań wolontariuszem na górskich szlakach. Dołącz do drużyny TPNŹródło: WP, fot: Robert Kulig
dfh40so
dfh40so

Tatrzański Park Narodowy prowadzi nabór do zespołu wolontariuszy, którzy odpowiedzialni byliby za część zadań, które realizuje TPN.

Wśród najciekawszych projektów, w których można wziąć udział, to prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci.

- Do tego zadania poszukujemy osób, które interesują się przyrodą i lubią pracę z dziećmi. Mile widziani są studenci lub absolwenci kierunków przyrodniczych bądź pedagogicznych, oraz osoby, które brały wcześniej udział w zadaniach edukacyjnych w ramach "Wolontariatu dla Tatr" - przekazali pracownicy parku.

Równie ciekawym projektem jest promocja "Przyjaciela Parku Narodowego" przy dróżniczówce przed Wodogrzmotami Mickiewicza. Wolontariat polega na udzielaniu rodzinom z dziećmi informacji o projekcie.

dfh40so

Można również pomóc sprzątać górskie szlaki, które po sezonie turystycznym są w opłakanym stanie.

To zadanie wymaga jednak dobrej kondycji fizycznej, podstawowej znajomości topografii Tatr Polskich i przebiegu szlaków turystycznych w Tatrzańskim Parku Narodowym. Uczestnicy muszą posiadać również dobre obuwie i odzież górską, ciepłą czapkę i rękawiczki - relacjonują organizatorzy akcji.

Wszyscy chętni powinni wypełnić swoją aplikację na stronie internetowej TPN.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dfh40so
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfh40so
Więcej tematów