Trwa ładowanie...
d34irex

Wstępny bilans strat powodziowych

Według wstępnych obliczeń straty wywołane powodzią przekroczyły w województwie świętokrzyskim miliard złotych - powiedział w sobotę przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego poseł Henryk Długosz.

d34irex
d34irex

Poseł zapowiedział, że jeszcze w sobotę rozpocznie się przekazywanie środków do gmin, które same będą decydować o tym, komu udzielić pomocy.

Sejmik województwa świętokrzyskiego podczas nadzwyczajnej sesji zadecydował o przyznaniu mieszkańcom poszkodowanych gmin 1 mln 520 tys. zł. Aby zapewnić te środki, sejmik dokonał zmian w tegorocznym budżecie ograniczając wydatki na administrację i działalność promocyjną. Zrezygnowano również z wielu planowanych imprez kulturalnych.

Z kolei radni z Małopolski oszacowali straty wywołane powodzią na 500 mln zł. Dane te są jednak niepełne, ponieważ w powiecie suskim, który najbardziej ucierpiał w ciągu ostatnich kilku dni, straty będą liczone dopiero w poniedziałek.

W całym województwie woda zniszczyła lub uszkodziła ponad 2 tys. domów oraz 1200 budynków gospodarczych i komunalnych. Zerwanych jest 79 mostów.

Do urzędów w całym województwie zgłosiło się już 5,5 tys. poszkodowanych rodzin. Rozdysponowano już pierwszy milion złotych z budżetu państwa na pomoc dotkniętym powodzią. (mk)

d34irex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34irex
Więcej tematów