Trwa ładowanie...
d7b3r00

Usiłował zgwałcić 11-latkę, wypuścili go na wolność

Do zakopiańskiego sądu wpłynęła apelacja prokuratury od wyroku w sprawie usiłowania gwałtu na 11-letniej dziewczynce w Kościelisku w lutym 2009 roku. Prokurator domaga się orzeczenia kary bezwzględnego więzienia - powiedział sędzia Janusz Kukla z Sądu Rejonowego w Zakopanem.

d7b3r00
d7b3r00

- Prokurator kwestionuje wyrok w zakresie warunkowego zawieszenia wykonania kary pozbawienia wolności - dodał.

W sierpniu Sąd Rejonowy w Zakopanem uznał, że oskarżony Tomasz Ż., były zakopiański listonosz, jest winny usiłowania gwałtu na dziewczynce. Mężczyzna został skazany na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Ponadto Tomasz Ż. ma meldować się na policji, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Ma także poddać się pod dozór kuratora i korzystać z pomocy psychologa. Musi także meldować o każdej zmianie miejsca zamieszkania.

Tomasz Ż. próbował w lutym tego roku wciągnąć do samochodu 11-letnią dziewczynkę, mieszkankę Kościeliska. Spłoszył go przypadkowy świadek zajścia. Dziewczynce nic się nie stało, listonosz uciekł. Trzy dni później zatrzymała go policja. Tomasz Ż. usłyszał zarzut usiłowania gwałtu i pozbawienia wolności dziewczynki.

Apelację prokuratora rozpatrzy sąd odwoławczy w Nowym Sączu.

d7b3r00
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7b3r00
Więcej tematów