Trwa ładowanie...
dkaxa4w

Szlakiem krakowskim barów mlecznych. Gdzie można najtaniej zjeść?

Kolejny rok akademicki przed nami, a wraz z nim studenci, którzy nie samą nauką żyją. Zgodnie z tradycją, by doświadczyć życia w Krakowie, najpierw trzeba nauczyć się oszczędzać. A jak wiadomo, żak najchętniej ograniczy koszta na... jedzeniu.

dkaxa4w
dkaxa4w

Przygotowaliśmy dla Was listę najlepszych barów mlecznych, wraz z lokalizacją i orientacyjnymi cenami.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych w mieście punktów "samoobsługowych, bezalkoholowych, ogólnodostępnych zakładów masowego żywienia, prowadzące produkcję i sprzedaż potraw mleczno-nabiałowo-jarskich, wchodzących w skład posiłków całodziennych" – bo taka jest definicja ustawowa baru mlecznego – jest "Kazimierz".

Na Krakowskiej możemy zjeść zupę za mniej, niż dwa złote. Do tego trzeba doliczyć sztućce za kilka groszy. Tutaj jest szansa zamówić na wynos – dwudaniowy obiad kosztuje mniej, niż 10 zł.

Studenci AGH mają najbliżej do "Żaka" przy Czarnowiejskiej. Wegetariańską zupę i gołąbki kupimy za 6 zł.

dkaxa4w

Nieopodal Colegium Maxius w barze "Górnik" można zjeść – według ocen studentów – najlepsze kotlety mielone w mieście. Za połączenie z barszczem, zapłacimy ok. 9 złotych plus kompot.

Legendarny, najczęściej wybierany bar mleczny w Krakowie, to ten na ulicy Grodzkiej. Doskonale znają go studenci z budynku przy numerze 52, dla których to drugi dom w przerwie pomiędzy zajęciami. Z racji strategicznego położenia – na Szlaku Królewskim – ceny są nieco droższe, niż w pozostałych. Obiad dnia kosztuje 12 złotych.

Dodatkowo, każda krakowska jadłodajnia słynie z "pierogów ze serkiem na salę" w cenie ok 6 zł.

Gdy znacznie będziemy oddalali się od Rynku, możemy trafić w Hucie na (prawdopodobnie) najlepszy bar mleczny na świecie. Stworzony z myślą o robotnikach kombinatu, od dziesięcioleci karmi domowymi potrawami przygotowanymi według domowych receptur. Za 10 złotych zjemy dwudaniowy obiad z kompotem. Z powodu olbrzymiego zainteresowania, w porze obiadowej na posiłek możemy poczekać ok. 15 minut.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dkaxa4w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkaxa4w
Więcej tematów