Trwa ładowanie...

Nowa kariera Barbary Nowak? Kurator oświaty została youtuberką

Jeszcze niedawno z powodu kontrowersyjnych wypowiedzi o szczepionkach głośno było o jej ewentualnej dymisji, teraz małopolska kurator oświaty postanowiła jeszcze bardziej wzmocnić swoją obecność w mediach. Barbara Nowak "pragnąc nawiązać kontakt z uczniami" zacznie publikować filmy na swoim Youtubie.

Nowa kariera Barbary Nowak? Kurator oświaty została youtuberką Nowa kariera Barbary Nowak? Kurator oświaty została youtuberką Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d49qcbc
d49qcbc

Aktywność Barbary Nowak na Youtubie skomentowała rzeczniczka małopolskiego kuratorium Joanna Drużyńska w rozmowie z "Gazetą Krakowską"

- Część osób nie wie, czym tak naprawdę zajmuje się kurator oświaty, jakie ma zadania, obowiązki. Czy tylko karze, a może też nagradza? Patrząc na informacje, jakie pojawiają się w wiodących prym mediach, można odnieść wrażenie, że kurator oświaty jest niczym kat - powiedziała.

Odpowiedź na to, czy kurator faktycznie jest katem ma się znaleźć w cyklu krótkich filmików, które zaadresowane są do uczniów małopolskich szkół. Ich bohaterką ma być nie kto inny jak szefowa kuratorium Barbara Nowak.

Nie zatrzymamy fali Omikrona? "Zmienia się populacja i zmienia się wirus"

Uczniowie dowiedzą się od kurator, czym jest "lex Czarnek"

Pierwsze filmy mają dotyczyć najbardziej aktualnych tematów, w tym zmian, jakie wejdą do polskich szkół jeśli prezydent podpisze ustawę "lex Czarnek", poszerzającą znacznie kompetencje kuratorium. Filmy mają pojawiać się na kanale raz na tydzień. Na razie będą nagrywane w gabinecie Nowak, ale pomysłodawcy nie wykluczą zmiany konwencji.

d49qcbc

- Młodzież chętniej korzysta z YouTube niż Facebooka czy innych portali społecznościowych. Na YouTube szukają odpowiedzi na różne pytania, tutoriali, instrukcji, ciekawostek i nie tylko. Uważam, że to doskonałe miejsce do komunikowania się z młodzieżą - stwierdziła Barbara Nowak w rozmowie z "Gazetą Krakowską". - Myślę, że instytucja kuratorium i tego, czym się tutaj zajmujemy, jest owiana tajemnicą. Zupełnie niepotrzebnie. - dodała.

Nowak była o krok od dymisji

Nie jest pewnym, czy małopolska kurator oświaty zdoła powstrzymać się podczas nagrań wspomnianych filmików od kontrowersyjnych wypowiedzi, a te zdarzają jej się dość często. Jedna z nich doprowadziła niemal do jej dymisji. Podczas wywiadu w Radiu Zet nazwała szczepienia przeciwko COVID-19 "eksperymentem, którego konsekwencje nie są dziś do końca znane".

- Potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu i apeluję, żeby mieć pewnego rodzaju wstrzemięźliwość, bo jeżeli ktoś chce się popisać, ktoś chce zaistnieć medialnie, to powinien sobie jednocześnie zdawać sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Każda osoba, która ze względu na taką wypowiedź zwątpi, zrezygnuje ze szczepienia, to jest osoba, która ich życie i zdrowie właśnie obciąża odpowiedzialność tych tak zwanych autorytetów, które do tego namawiają - powiedział Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d49qcbc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49qcbc
Więcej tematów