Trwa ładowanie...

Narodowe Święto Niepodległości 2019 w Krakowie. Jakie będą atrakcje na 11 listopada?

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Krakowie – na sportowo i na muzycznie. Sprawdź, co można robić w mieście 11 listopada 2019.

Narodowe Święto Niepodległości 2019 w Krakowie. Jakie będą atrakcje na 11 listopada?Źródło: East News, fot: Malgorzata Kolcz/East News
d2enqdo
d2enqdo

11 listopada 2019 w Krakowie. Pojedź na rajd, wybierz się na koncert

W Narodowe Święto Niepodległości Kraków nie musi nikogo przekonywać do swoich patriotycznych uczuć. To stąd wyruszyła w 1914 roku Pierwsza Kompania Kadrowa, to miasto było w okresie zaborów jedną z kolebek odzyskanej niepodległości. Ignacy Paderewski, który przyczynił się do sukcesu 1918 roku, był silnie związany z Krakowem. 11 listopada na ulicach zobaczymy biało-czerwone flagi, możemy też dobrze się bawić podczas pamiątkowych wydarzeń.

11 listopada można wziąć udział w Rajdzie Niepodległości. Kolarze wystartują o 10:00 z Rynku Głównego, z rogu ulic św. Anny i Wiślnej. Pojadą do Ojcowskiego Parku Krajobrazowego, a trasa będzie liczyć 101 kilometrów. Meta znajdzie się na Kopcu Kościuszki, gdzie ekipa ma dotrzeć około 15:00. Wydarzenie jest bezpłatne i nie trzeba się na nie zapisywać.

W Narodowe Święto Niepodległości o 17:00 na Rynku Głównym usłyszymy najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Mowa o 75. Krakowskiej Lekcji Śpiewania, którą poprowadzą artyści Teatru Loch Camelot. Przewodzić im będą Ewa Kornecka i Waldemar Domański, pomysłodawca wydarzenia. Będzie można zaśpiewać "Idzie żołnierz borem, lasem" czy "My, Pierwsza Brygada". Na publiczność czeka 6500 bezpłatnych śpiewników w papierze, a także śpiewniki do pobrania ze strony Biblioteki Piosenki.

11 listopada w Krakowie. Bieg Niepodległości

11 listopada w Krakowie odbędzie się Bieg Niepodległości. Wciąż można się na niego zgłosić w biurze zawodów zlokalizowanym w Centrum Sportu Niepełnosprawnych przy Alei F. Focha 40. Uczestnicy wyruszą w poniedziałek o 14:00 z deptaku przy Alei Focha, a trasa będzie liczyć 11 kilometrów. Mniej wytrwali, ale niemniej gorliwi mogą pobiec w Krakowskiej Mili Niepodległości na dystans 1918 metrów. Dla dzieci i młodzieży przeznaczone będą osobne zawody w czterech kategoriach wiekowych.

Rok temu w imprezie na Narodowe Święto Niepodległości wzięło udział ponad 2900 osób. Podczas biegu, w ramach akcji "Biegam Pomagam", odbędzie się charytatywna zbiórka na rzecz Fundacji Schola Cordis, która finansuje specjalistyczny sprzęt medyczny dla dzieci z poważnymi wadami serca.

d2enqdo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2enqdo
Więcej tematów