Trwa ładowanie...
d10eana

Krakowianie pomagają powodzianom w Tibilisi

Krakowskie Stowarzyszenie Most do Gruzji chce pomóc ofiarom powodzi, które nawiedziło Tibilisi. Dzięki zaangażowaniu miłośników Kaukazu, zbierane są środki na odbudowę zniszczonego przez żywioł miasta.

d10eana
d10eana

W Krakowie, Łodzi, Lublinie i Warszawie organizowane są spotkania poświęcone kulturze Gruzji, by przybliżyć odległy kraj, ale też zebrać datki.

- Zorganizowaliśmy dużą akcję, której celem jest pomoc powodzianom. Cały czas zbieramy środki, które przekażemy na wskazane przez ambasadę Gruzji konto bankowe. Dzięki temu uda się pomóc potrzebującym w Tibilisi - powiedział Przemysław Nocuń, prezes stowarzyszenia Most do Gruzji.

W związku z powodzią, która dotknęła Tbilisi, zostały uruchomione specjalne konta na które zainteresowane osoby mogą dokonywać wpłat darowizn dla poszkodowanych.

- Jeśli chcą Państwo wesprzeć pomoc Tbilisi prosimy o wpłatę środków w PLN na rachunek Stowarzyszenia "Most do Gruzji" - koniecznie z dopiskiem POMOC TBILISI. Numer rachunku: 46 1540 1115 2111 6011 9311 0001 – przekazują przedstawiciele stowarzyszenia.

d10eana

Powódź, do której doszło w ubiegły weekend, spowodowała śmierć 19 osób. Co najmniej cztery zginęły na terenie zoo zaatakowane przez dzikie zwierzęta.

- Dziesiątki rodzin zostały bez dachu nad głową po tym, jak ich domy w stolicy zostały zniszczone lub uszkodzone - powiedział dziennikarzom zastępca mera Tbilisi Irakli Lekwinadze. Jak dodał, szkody wstępnie szacowane są na 10 mln dolarów.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d10eana
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10eana
Więcej tematów