Trwa ładowanie...

Kraków. Gangsterzy zatrzymani przed M1 do aresztu

Sąd tymczasowo aresztował 24 z 26 osób zatrzymanych w poniedziałek przez antyterrorystów przed centrum handlowym M1 w Krakowie. Mężczyźni usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Kraków. Gangsterzy zatrzymani przed M1 do aresztuŹródło: Policja
d2h0zxi
d2h0zxi

W dwóch przypadkach sąd nie uwzględnił wniosku śledczych o areszt z powodu stanu zdrowia i sytuacji rodzinnej podejrzanych. - 25 osób nie przyznało się do popełnienia zarzucanych im czynów, jedna przyznała się - mówi RMF FM krakowski prok. Janusz Hnatko.

Większość zatrzymanych to obywatele Rosji narodowości czeczeńskiej oraz Ormianie. Wiadomo już także, że do Krakowa członkowie grupy przyjechali z różnych części Polski (m.in. ze Śląska i Pomorza Zachodniego), ale także zachodu Europy.

Służby podkreślają, że dzięki poniedziałkowej akcji udało się zapobiec regularnej bitwie pomiędzy rywalizującymi ze sobą grupami.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowania pobicia, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posiadania znacznej ilości narkotyków.

#bezpieczniWPolsce

Poprzez wakacyjną akcję Wirtualnej Polski chcemy ostrzegać naszych czytelników o utrudnieniach spowodowanych wypadkami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

d2h0zxi

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Zobacz także: Jarosław Sellin broni Marka Kuchcińskiego. Ma teorię

d2h0zxi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h0zxi
Więcej tematów