Trwa ładowanie...

Kraków. Dyrektor Teatru Bagatela Henryk Jacek Schoen zatrzymany

Kraków. Dyrektor Teatru Bagatela Henryk Jacek Schoen został zatrzymany. Policja weszła rano do jego mieszkania. To może być przełom w sprawie.
Share
Kraków. Henryk Jacek Schoen - dyrektor Teatru Bagatela zatrzymany
Kraków. Henryk Jacek Schoen - dyrektor Teatru Bagatela zatrzymanyŹródło: East News
d2gwwni

Jak informuje RMF FM, rano do mieszkania dyrektora krakowskiego Teatru Bagatela weszła policja. Henryk Jacek Schoen został zatrzymany na polecenie prowadzącej śledztwo krakowskiej prokuratury.

Ma to związek z oskarżeniami aktorek teatru według których miało dochodzić do molestowania i mobbingu.

Jak czytamy na stronie radia, decyzja o zatrzymaniu dyrektora Henryka Jacka Schoena, może oznaczać przełom w sprawie i w niedługim czasie postawienie zarzutów.

d2gwwni

W listopadzie aktorki krakowskiego teatru oskarżyły dyrektora sceny o mobbing i molestowanie w pracy. - Milczałyśmy przez tyle lat z obawy o utratę pracy i reakcję otoczenia - mówiły artystki.

Sprawę opisywały równolegle krakowska "Gazeta Wyborcza" i RMF. W rozmowach z dziennikarzami aktorki przyznały, że przez lata były wykorzystywane przez dyrekcję Teatru Bagatela.

Dyrektor Henryk Jacek Schoen, który od 20 lat zarządza Teatrem Bagatela, odpiera jednak zarzuty. Wydał oświadczenie, w którym napisał: "Nigdy nie molestowałam seksualnie pracownic ani kobiet współpracujących z teatrem, a także nie dopuszczałem się mobbingu".

"Mam poczucie wielkiej, niezasłużonej krzywdy, którą wyrządzono mnie i mojej żonie. Będę bronić swojego dobrego imienia i swojej niewinności" - zapewnia Schoen.

Od wybuchu skandalu przebywa na urlopie.

d2gwwni

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Szymon Hołownia chciałby, by Donald Tusk mu doradzał

d2gwwni

Podziel się opinią

Share
d2gwwni
d2gwwni
Więcej tematów