Trwa ładowanie...
d366v9g

Koszmar na urlopie. Rodzina z Niemiec zginęła na Majorce

Zderzenie śmigłowca i awionetki nad Majorką. Nie przeżyło siedem osób - w tym czteroosobowa rodzina z Monachium - które nimi podróżowały. Władze Balearów ogłosiły trzydniową żałobę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wczasy na Majorce skończyły się tragicznie dla 4-osobowej rodziny z Niemiec. Zginęli też dwaj Hiszpanie i włoski pilot
Wczasy na Majorce skończyły się tragicznie dla 4-osobowej rodziny z Niemiec. Zginęli też dwaj Hiszpanie i włoski pilot (East News, Fot: STRINGER/AFP)
d366v9g

Do tragedii doszło w niedzielę nad Majorką. Wszyscy uczestnicy wypadku zginęli. Na pokładzie samolotu znajdowało się dwóch Hiszpanów. W śmigłowcu włoski pilot oraz niemieckie małżeństwo z Monachium z dwojgiem dzieci - powiedziała agencji AFP rzeczniczka Guardia Civil. Według doniesień prasowych rodzina chciała sobie zrobić wycieczkę śmigłowcem nad Majorką. Śmierć rodziny potwierdził w poniedziałek rano w Berlinie niemiecki MSZ.

Zgodnie z informacjami hiszpańskiej policji śmigłowiec był zarejestrowany w Niemczech. Przyczyny śmiertelnego wypadku nie są jeszcze znane, podał w oświadczeniu prasowym właściciel śmigłowca. Hiszpańskie władze wszczęły śledztwo.

Nikt nie przeżył

d366v9g

Tragedia wydarzyła się w centrum Majorki, nad gminą Inca. Według hiszpańskich władz obydwie maszyny runęły na niezamieszkały teren - nikt nie przeżył. Części śmigłowca leżały porozrzucane na lokalnej drodze. Samolot spadł na teren prywatnej posiadłości - powiedziała rozgłośni IB3 Sebastià Oriol z wydziału bezpieczeństwa gminy. Jak z kolei podała gazeta "Ultima Hora", okoliczne budynki nie zostały uszkodzone. W akcji ratunkowej uczestniczyła straż pożarna, obydwie maszyny stanęły bowiem w płomieniach.

Zobacz też: Powietrzny pirat. Awionetka nad S3

"Solidaryzuję się z rodzinami ofiar tego tragicznego wypadku i wyrażam im moje współczucie" - napisał na Twitterze premier Hiszpanii Pedro Sánchez. Kondolencje bliskim ofiar złożyła także premier Balearów Francina Armengol. Szefowa tamtejszego rządu ogłosiła w regionie trzydniową żałobę.

Czytaj więcej na Deutsche Welle:Von der Leyen chce w tym tygodniu odpytać Szczerskiego
Maas: Polska wśród pięciu krajów decydujących w UE

Czytaj więcej na Wirtualnej Polsce: Nowe Zalesie: wypadek awionetki. Nie żyje pilot
Majorka. Zderzenie helikoptera z samolotem

Deutsche Welle

d366v9g

Podziel się opinią

Share

d366v9g

d366v9g
Więcej tematów