Trwa ładowanie...

Koszmar na urlopie. Rodzina z Niemiec zginęła na Majorce

Zderzenie śmigłowca i awionetki nad Majorką. Nie przeżyło siedem osób - w tym czteroosobowa rodzina z Monachium - które nimi podróżowały. Władze Balearów ogłosiły trzydniową żałobę.

Share
Koszmar na urlopie. Rodzina z Niemiec zginęła na Majorce
Źródło: East News, fot: STRINGER/AFP
d3mozyb

Do tragedii doszło w niedzielę nad Majorką. Wszyscy uczestnicy wypadku zginęli. Na pokładzie samolotu znajdowało się dwóch Hiszpanów. W śmigłowcu włoski pilot oraz niemieckie małżeństwo z Monachium z dwojgiem dzieci - powiedziała agencji AFP rzeczniczka Guardia Civil. Według doniesień prasowych rodzina chciała sobie zrobić wycieczkę śmigłowcem nad Majorką. Śmierć rodziny potwierdził w poniedziałek rano w Berlinie niemiecki MSZ.

Zgodnie z informacjami hiszpańskiej policji śmigłowiec był zarejestrowany w Niemczech. Przyczyny śmiertelnego wypadku nie są jeszcze znane, podał w oświadczeniu prasowym właściciel śmigłowca. Hiszpańskie władze wszczęły śledztwo.

Nikt nie przeżył

Tragedia wydarzyła się w centrum Majorki, nad gminą Inca. Według hiszpańskich władz obydwie maszyny runęły na niezamieszkały teren - nikt nie przeżył. Części śmigłowca leżały porozrzucane na lokalnej drodze. Samolot spadł na teren prywatnej posiadłości - powiedziała rozgłośni IB3 Sebastià Oriol z wydziału bezpieczeństwa gminy. Jak z kolei podała gazeta "Ultima Hora", okoliczne budynki nie zostały uszkodzone. W akcji ratunkowej uczestniczyła straż pożarna, obydwie maszyny stanęły bowiem w płomieniach.

Zobacz też: Powietrzny pirat. Awionetka nad S3

"Solidaryzuję się z rodzinami ofiar tego tragicznego wypadku i wyrażam im moje współczucie" - napisał na Twitterze premier Hiszpanii Pedro Sánchez. Kondolencje bliskim ofiar złożyła także premier Balearów Francina Armengol. Szefowa tamtejszego rządu ogłosiła w regionie trzydniową żałobę.

d3mozyb
d3mozyb

Podziel się opinią

Share
d3mozyb
d3mozyb
Więcej tematów