Trwa ładowanie...

"Kościół poparł PiS i wyszedł na głupka". Jest upomnienie dla księdza prof. Alfreda Wierzbickiego

Kilka dni temu, ksiądz prof. Alfred Wierzbicki w wywiadzie dla TOK FM krytycznie skomentował polski Kościół. Jego zdaniem, popierając Prawo i Sprawiedliwość, instytucja ta publicznie się ośmieszyła. W czwartek na stronie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i na stronie lubelskiej Kurii Metropolitalnej ukazało się oświadczenie dotyczące upomnienia ks. Wierzbickiego.

"Kościół poparł PiS i wyszedł na głupka". Jest upomnienie dla księdza prof. Alfreda WierzbickiegoŹródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Orzechowski
d2hyow1
d2hyow1

"W związku z licznymi głosami osób dotkniętych wypowiedziami ks. prof. Alfreda Wierzbickiego dla Radia TOK FM, informujemy, że Arcybiskup Metropolita Lubelski i Rektor KUL nie podzielają wyrażonych przez niego krzywdzących i nieusprawiedliwionych ocen dotyczących Kościoła katolickiego w Polsce i jego hierarchii. Uważają także, że wypowiedzi te szkodzą dobremu imieniu Uniwersytetu i Archidiecezji" - możemy przeczytać w oświadczeniu podpisanym przez rzecznika prasowego KUL oraz rzecznika Archidiecezji Lubelskiej.

W piśmie jest też mowa o tym, że arcybiskup Stanisław Budzik spotkał się z księdzem Wierzbickim i wręczył mu pisemne upomnienie. "Przepraszamy wszystkich, których uraziły wypowiedzi ks. prof. Alfreda Wierzbickiego" - dodano w oświadczeniu.

W wywiadzie udzielonym w sobotę podczas uroczystej gali nagrody im. prof. Zbigniewa Hołdy ks. Wierzbicki ocenił to, "co aktualnie dzieje się w Polsce". W rozmowie padły mocne słowa, między innymi o tym, że "Kościół wyszedł na głupka" oraz to, co wydarzyło się ostatnio w Sejmie to "pogwałcenie wszelkich reguł".

Marek Grabski

d2hyow1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hyow1
Więcej tematów