Kościół chce okrągłego stołu ws. mediów publicznych
W czasie posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu strona kościelna zaproponowała zwołanie medialnego okrągłego stołu, który by się zajął wypracowaniem kompromisu w sprawie przyszłości publicznych radia i telewizji - ujawnił w TVP Info abp Sławoj Leszek Głódź.
25.06.2009 | aktual.: 25.06.2009 21:31
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Metropolita gdański, który był gościem programu „Minęła dwudziesta”, potwierdził, że sprawa ustawy medialnej była jednym z głównych przedmiotów dzisiejszych obrad Komisji Wspólnej. Wątpliwości biskupów budzi rezygnacja z abonamentu przy równoczesnym braku gwarancji wysokości budżetowej dotacji na media publiczne. Takie rozwiązania znalazły się w ustawie przyjętej przez większość parlamentarną.
– Niepotrzebnie majsterkowano przy abonamencie, wskutek czego prawie go zlikwidowano. A teraz jest kryzys i abonamentu nie ma czym zastąpić – powiedział abp Głódź. I ujawnił, że w czasie obrad biskupi zaproponowali zorganizowanie negocjacji w sprawie przyszłości publicznych radia i telewizji. – Zaproponowaliśmy stworzenie medialnego okrągłego stołu z udziałem specjalistów, m.in. przedstawicieli Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz ludzi kultury i nauki – powiedział abp Głódź.
Współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu wyraził natomiast zadowolenie z tego, że w ostatecznej wersji ustawy nalazł się przepis mówiący o obowiązku propagowania wartości chrześcijańskich przez nadawcę publicznego.
Marcin Dzierżanowski