Trwa ładowanie...
d49ke48

Koronawrius w Polsce. Wykonujemy mniej testów niż moglibyśmy

Koronawirus w Polsce. - W środę ukaże się dokładnie rozporządzenie, jak chronić się przed koronawirusem w przestrzeni publicznej - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Był też pytany o liczbę wykonywanych testów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odpowiadał na pytania dziennikarzy
Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odpowiadał na pytania dziennikarzy (East News)
d49ke48

- Wykonaliśmy w ostatniej dobie ponad 8 tys. testów - powiedział Waldemar Kraska na konferencji prasowej przed budynkiem Ministerstwa Zdrowia. Jak zaznaczył, jest możliwość wykonywania 20 tys. testów dziennie. Jego zdaniem do tej liczby się zbliżamy.

Dlaczego nie robimy 20 tys. testów dziennie, skoro moglibyśmy? Kraska zwrócił uwagę, że testy zlecają lekarze i że były święta.

- Pod koniec tygodnia spodziewamy się dostawy tzw. szybkich testów - antygenowych. Wyniki otrzymuje się w kilkanaście minut, więc myślę, ze wykonywanie nowych testów przyspieszy diagnostykę - mówił wiceminister.

d49ke48

Zobacz też: PiS prze do wyborów. Robert Biedroń: "Jarosław Kaczyński ma szerszy plan"

Koronawirus w Polsce. Kiedy trzeba zakrywać twarz?

- W środę po południu ukaże się rozporządzenie, jak chronić się przed koronawirusem w przestrzeni publicznej - dodał. Czy zakaz odwiedzania parków będzie zniesiony? Kraska twierdzi, że odpowiedź dopiero za tydzień. Rządzący zapowiadają poluzowanie obostrzeń, by gospodarka ruszyła.

d49ke48

Przypomnijmy, że o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce resort zdrowia poinformował 4 marca. Granica 100 zakażeń została przekroczona 14 marca, 1 tys. - 25 marca, a 5 tys. - 8 kwietnia. Największa fala zakażeń - jak mówią eksperci - jeszcze przed nami.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49ke48

Podziel się opinią

Share
d49ke48
d49ke48
Więcej tematów