Trwa ładowanie...

Koronawirus. Zarażonych jest już blisko 150 członków załogi włoskiego statku wycieczkowego Costa Atlantica

Zarażenie koronawirusem potwierdzono u 148 spośród 623 członków załogi włoskiego wycieczkowca Costa Atlantica. Stoi on stoi zacumowany na nabrzeżu Nagasaki w Japonii. Wcześniej część załogi odleciała do swoich krajów, urzędnicy ustalają teraz co się z nimi dzieje.

Share
Koronawirus. Zarażonych jest już blisko 150 członków załogi włoskiego statku wycieczkowego Costa Atlantica
Źródło: Domena publiczna
d1kmck7

Testy na koronawirusa wśród załogi włoskiego statku wycieczkowego Costa Atlantica zakończyły się w sobotę. Wykazały one obecność COVID 19 u kolejnych 57członków załogi wycieczkowca. Oznacza to, że całkowita liczba zarażeń wzrosła do 148. Władze Nagasaki poddały statek kwarantannie i zakazały załodze opuszczać jednostkę, za wyjątkiem wizyt w szpitalu. Na szczęście stan zarażonych marynarzy jest stosunkowo dobry, gdyż większość załogi ma jedynie niewielkie objawy choroby lub przechodzi zarażenie koronawirusem zupełnie bezobjawowo. Tylko jedna osoba została hospitalizowana - podaje agencja Reuters.

Władze Nagasaki zarządziły testy po tym, kiedy okazało się na poczatku tygodnia, że jeden z członków załogi został zarażony koronawirusem. Trwają konsultacje z rządem japońskim, co zrobić z tak dużą liczbą chorych w jednym miejscu. Członkowie załogi, którzy nie zostali zarażeni prawdopodobnie zostaną odesłani do krajów skąd pochodzą. Niestety, cześć marynarzy opuściła pokład statku zanim testy zostały zakończone. Urzędnicy próbują teraz ustalić dokąd polecieli i jakie są ich dalsze losy.

Jak pisze agencja Reuters w całej Japonii panuje trudna sytuacja wywołana epidemią koronawirusa. Zarażonych jest ponad 13 tys. osób, z czego 350 osób zmarło. W niektórych częściach tego kraju brakuje szpitalnych łóżek dla chorych, choć akurat w Nagasaki, gdzie zacumowany jest statek Costa Atlantica, przypadków zachorowań było stosunkowo mało, bo jedynie 17 (oprócz załogi wycieczkowca).

d1kmck7

Na szczęście na pokładzie statku nie ma obecnie pasażerów. Został on zacumowany w porcie w Nagasaki w lutym br. po tym, kiedy epidemia koronawirusa uniemożliwiła mu odpłyniecie do Chin, gdzie miał przejść zaplanowany remont. Ta zarejestrowana we Włoszech jednostka ma blisko 300 m długości i może zabrać ponad 2 tys. pasażerów. Natomiast załoga w czasie rejsu liczy blisko 900 osób.

Zobacz też: Polityka w obliczu koronawirusa. Poseł PO Artur Łącki: jestem rozczarowany

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kmck7

Podziel się opinią

Share
d1kmck7
d1kmck7
Więcej tematów