Trwa ładowanie...
d2b5f63

Koronawirus w Polsce. Wzrosła liczba osób zakażonych. Najnowsze informacje ministerstwa

Koronawirus w Polsce - ministerstwo zdrowia poinformowało o 33 nowych przypadkach osób zakażonych. W sumie chorych jest już 411 osób. Resort wyjaśnia także sprawę śmierci 27-latki w szpitalu w Łańcucie.
Share
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane
Koronawirus w Polsce. Najnowsze daneŹródło: East News
d2b5f63

Koronawirus w Polsce cały czas się rozprzestrzenia. Mamy 33 nowe przypadki zakażenia, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało ministerstwo zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

W sumie osób zakażonych koronawirusem w Polsce jest 411. 5 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Informacje dotyczące śmierci 27-latki

Jak przekazał resort, przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

Wcześniej głos w sprawie śmierci 27-latki zabrali także lekarze ze szpitala w Łańcucie. Wszystko wskazuje jednak na to, że bezpośrednią przyczyną śmierci pacjentki była sepsa. Jak wyjaśnił dr Andrzej Cieśla, dyrektor Centrum Medycznego w Łańcucie koronawirus nie był jedyną przyczyną, ale się przyczynił do śmierci pacjentki. - Do zapalenia płuc doszła dodatkowa infekcja. Pacjentka wymagała zabiegu operacyjnego i usunięcia ogniska zapalnego. 12 godzin po zabiegu zmarła - powiedział dziennikarzom.

d2b5f63

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d2b5f63

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Minister Michał Woś zarażony koronawirusem. Koledzy z pracy świadomie do niego nie dzwonią

d2b5f63

Podziel się opinią

Share
d2b5f63
d2b5f63
Więcej tematów