Trwa ładowanie...
d2b75at

Koronawirus na Polsce. W Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta. Co wiadomo o tym przypadku

W szpitalu w Łańcucie zmarła 27- letnia kobieta zakażona koronawirusem. Wszystko wskazuje jednak na to, że bezpośrednią przyczyną śmierci pacjentki była sepsa, a nie koronawirus. Takie informacje przekazali lekarze ze szpitala w Łańcucie.
Share
Koronawirus w Polsce. Zmarła 27-letnia kobieta zakażona wirusem.
Koronawirus w Polsce. Zmarła 27-letnia kobieta zakażona wirusem. Źródło: PAP, Fot: Artur Reszko
d2b75at

Jak wyjaśnił dr Andrzej Cieśla, dyrektor Centrum Medycznego w Łańcucie koronawirus nie był jedyną przyczyną, ale się przyczynił do śmierci pacjentki. - Do zapalenia płuc doszła dodatkowa infekcja. Pacjentka wymagała zabiegu operacyjnego i usunięcia ogniska zapalnego. 12 godzin po zabiegu zmarła - powiedział dziennikarzom.

"Pacjentka przeniesiona ze szpitala w Nisku w 7 dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W 13 dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. 12 godzin po zabiegu zatrzymanie krążenia, z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej, pacjentka uznana za zmarłą" - podał szpital w oficjalnym komunikacie.

O zakażeniu koronawirusem u młodej matki lekarze dowiedzieli się jeszcze, gdy przebywała w Nisku. Przewieziono ją do Centrum Medycznego w Łańcucie. Ta jednostka została przekształcona w tzw. szpital jednoimienny, do którego trafiają chorzy z Covid-19.

d2b75at

To drugi śmiertelny przypadek na Podkarpaciu związany z zakażeniem koronawirusem. W województwie statystyki zakażonych cały czas idą w górę. W piątek na terenie tego podkarpackiego potwierdzono 18. przypadek zachorowania.

Koronawirus. Matki i kobiety w ciąży w grupie ryzyka

Według zleceń ekspertów amerykańskiej agencji Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) młode matki i kobiety w ciąży również są w grupie podwyższonego ryzyka. "Kobiety w ciąży doświadczają zmian w ciele, które mogą zwiększać ryzyko niektórych infekcji. W przypadku wirusów z tej samej rodziny co SARS-Cov-19 i innych infekcji wirusowych układu oddechowego, takich jak grypa, kobiety są bardziej narażone na powikłania" - ostrzegają amerykańscy eksperci.

Dotychczas statystyki wskazywały, że cięższe objawy Covid-19, jak zapalenie płuc, występują głównie u osób starszych, z osłabionym układem odpornościowym lub chorobami przewlekłymi. Pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce była 57-letnia kobieta z Poznania. Kolejną był 73-letni mężczyzna z Poznania. Potem zmarł 66-latek z Lublina, 67-latek z Łańcuta i 57-latek z Wałbrzycha.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b75at

Podziel się opinią

Share
d2b75at
d2b75at
Więcej tematów