Trwa ładowanie...
d1b61u0

Koronawirus w Polsce. Wojsko pomoże policji w patrolowaniu ulic

- Żołnierze - głównie żandarmi - będą patrolować ulice wspólnie z policjantami - poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak. Zapowiedź padła po ogłoszeniu nowych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wojsko pomoże policji w patrolowaniu ulic
Koronawirus w Polsce. Wojsko pomoże policji w patrolowaniu ulic (East News)
d1b61u0

Mariusz Błaszczak wyjaśnił, że chodzi o wspólne służby mundurowych obu formacji, które wcześniej wprowadzano m.in. podczas świąt. - Wojsko Polskie będzie wspólnie z policją patrolować ulice. Jeden policjant, jeden żołnierz, przede wszystkim Żandarmeria Wojskowa - wyjaśnił szef MON, a którego słowa cytuje PAP w serwisie poświęconym koronawirusowi.

Szef resortu obrony zaznaczył, że nadal żołnierze będą zajmować się przede wszystkim wspieraniem Straży Granicznej, a żandarmi i Wojska Obrony Terytorialnej kontrolować przestrzeganie kwarantanny. Mundurowi z WOT zajmują się również dostarczaniem jedzenia i leków osobom, które nie mogą wyjść z domu.

- Wszystkie te aktywności są utrzymane. Nowe jest to, że razem z policjantami żołnierze będą patrolowali ulice - zaznaczył Błaszczak.

d1b61u0

Zobacz też: Głosowanie korespondencyjne dla osób po 60. roku życia. "Bardzo nieetycznie"

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Służby prasowe MON przekazały, że w przeciwdziałanie epidemii koronawirusa zaangażowanych jest ok. 5 tys. żołnierzy. Armia informuje również o utrzymywaniu w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięciu ośrodków medycyny prewencyjnej.

d1b61u0

W związku z epidemią koronawirusa od 1 kwietnia rząd wprowadza następne obostrzenia - w tym ograniczenia w poruszaniu się osób.

- Na ulicach będzie można zobaczyć więcej patroli, a w tych miejscach, gdzie zwyczajowo gromadziły się osoby, zwłaszcza młodzież, będziemy wystawiać posterunki stałe, aby nadzorować realizacje nowych obostrzeń - przekazał insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

d1b61u0

Interaktywna mapa, która pokazuje obecną sytuację związaną z pandemią, dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d1b61u0

Podziel się opinią

Share

d1b61u0

d1b61u0
Więcej tematów