Trwa ładowanie...
d38otuw

Koronawirus w Polsce. Sosnowiec wprowadza nowe zakazy, będą mandaty za wejście do parku

Sosnowiec idzie na wojnę z osobami, które forsują ogrodzenia parków. Ze względu na pandemię koronawirusa miasto musiało podjąć takie kroki. Teraz każdy kto będzie podejmował taką próbę będzie musiał zapłacić aż 500 złotych mandatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Sosnowiec. 500 złotych mandatu - taką karę przewidziano za złamanie zakazu wchodzenia do parków
Koronawirus. Sosnowiec. 500 złotych mandatu - taką karę przewidziano za złamanie zakazu wchodzenia do parków (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d38otuw

Decyzja weszła w życie we wtorek rano. Kary będą nakładane dzięki zarządzeniu prezydenta Sosnowca. Arkadiusz Chęciński od 15 marca zamknął wszystkie place zabaw i siłownie w mieście i apelował o pozostanie w domów. Większość mieszkańców podporządkowała się zarządzeniu, jednak byli i tacy, którzy ignorowali ostrzeżenia

- Zgłoszono mi, że dzieci przerzucane są na place zabaw przez płot - przyznał w rozmowie z TVN24 Arkadiusz Chęciński. - Tam jednak jest dużo dotykania zabawek przez dzieci i wirus się przenosi. A z dziećmi często są osoby starsze - tłumaczył swoją decyzję prezydent miasta. Teraz nad weryfikacją przestrzegania jego zarządzenia pochylą się strażnicy miejscy, którzy będą częściej patrolować tereny wokół placów zabaw.

   Facebook.com

Przypomnijmy, że od piątku, 20 marca na terenie Polski obowiązuje stan epidemii. Zdecydowano o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy. - Mam nadzieję, że już po świętach wielkanocnych będziemy mogli zmienić tryb życia. Pamiętajmy jednak o higienie. Unikajmy kontaktu ze starszymi osobami - mówił Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

d38otuw

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

d38otuw

Podziel się opinią

Share

d38otuw

d38otuw
Więcej tematów