Trwa ładowanie...
dxce21g

Koronawirus w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: będzie informacja o turnusach sanatoryjnych

- W piątek będzie informacja o turnusach sanatoryjnych - zapowiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Pierwsze mają ruszyć już w połowie czerwca. Mówił też o zamkniętych ogniskach koronawirusa w Polsce.
Share
Koronawirus w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał najnowsze informacjeŹródło: Getty Images
dxce21g

Koronawirus w Polsce. Po tym jak Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat o nowych przypadkach zakażenia i ofiarach śmiertelnych, rzecznik resortu zwołał briefing prasowy. Powiedział, że kopalnie i fabryka mebli w Kępnie to już "ogniska zamknięte".

- Przypadki zakażenia ze Śląska będą dominowały do końca tygodnia. W przyszłym będzie mniej. Wykonaliśmy 44 tys. badań obejmujących górników i 118 tys. na Śląsku ogółem - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Zapowiedział, że w piątek ukaże się rozporządzenie o zdejmowaniu kolejnych obostrzeń. Co więcej, będzie też komunikat o możliwości odbywania turnusów sanatoryjnych. Zdradził, że dokładną informację ws. kierowania osób do sanatoriów poda NFZ. Osoba, która zamierza wziąć udział w turnusie, będzie musiała sześć dni wcześniej wykonać test w punkcie drive-thru.

dxce21g

Zobacz też: Minister Sasin na kwarantannie. Odpowiedź z PiS na złośliwy komentarz

Wszystkie osoby, które miały termin po 15 czerwca, wyjadą zgodnie z planem.

Koronawirus w Polsce. Plany Ministerstwa Zdrowia

Andrusiewicz przyznał, że w najbliższych tygodniach ma zapaść decyzja o badaniach przesiewowych, które pokażą, jak populacyjnie wygląda liczba tych, którzy przeszli chorobę bezobjawowo.

dxce21g

Zaznaczył też, że koncerty w zamkniętych pomieszczeniach wciąż są zakazane. Rząd poluzował restrykcje, ale umożliwił jedynie koncerty w plenerze - do 150 osób i z zachowaniem zasad sanitarnych. Mowa o noszeniu maseczek i zachowywaniu dystansu.

Powrót do szkół - kiedy zostanie opublikowane rozporządzenie? - Na pewno informacja ze strony Ministerstwa Zdrowia się pojawi. Myślę, że w najbliższych dniach - odpowiedział rzecznik MZ.

Pytany o to, czy przychodnie POZ powinny przyjmować pacjentów, odpowiedział twierdząco. - Ale osoby, które nie mają wskazań do bezpośredniego kontaktu z lekarzem, powinny nadal korzystać z teleporady - podkreślił.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxce21g

Podziel się opinią

Share
dxce21g
dxce21g
Więcej tematów