Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Rekordowy dzienny przyrost zachorowań. Zmarły kolejne osoby

Koronawirus w Polsce. Zakażonych jest już ponad 4 mln osób na całym świecie. Ponad 280 tys. nie żyje. Coraz więcej przypadków COVID-19 diagnozuje się w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach. Wyjątkowo dużo jest ich na Śląsku. Zmarły kolejne osoby.

Share
Koronawirus w Polsce. Rekordowy dzienny przyrost zachorowań. Zmarły kolejne osoby
Źródło: PAP
d4gd2ph

"Mamy 235 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (204), dolnośląskiego (7), wielkopolskiego (6), pomorskiego (4), lubelskiego (3), zachodniopomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), opolskiego (2), małopolskiego (1) - przekazało ministerstwo zdrowia. Uwagę przykuwa fakt, że aż 204 nowe przypadki COVID-19 odnotowano na Śląsku, gdzie w tej chwili jest najgorsza sytuacja epidemiczna w Polsce.

"Z przykrością informujemy o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 92-K, 90-K Wolica, 96-K, 90-K, 93-K Poznań, 74-K Starachowice, 67-K, 68-M Tarnowskie Góry, 82-K Racibórz, 71-M, 76-K Tychy, 51-K, 98-K Grudziądz, 93-K, 87-K, 79-K Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - informuje resort.

d4gd2ph

Liczba osób zakażonych wzrosła do 16 561. W sumie nie żyje już 827 osób.

Koronawirus w Polsce. Najgorzej jest na Śląsku

O trudnej sytuacji na Śląsku mówił także Łukasz Szumowski. - Widzimy, że w większości województw spadamy poniżej 1 w krzywej. Gdyby nie kilka województw, głównie na Śląsku, to mielibyśmy opanowaną sytuację i moglibyśmy powiedzieć, że mamy tendencję spadkową - powiedział rano w Radiu Zet minister zdrowia. Dodał, że służby starają się odizolować ogniska, kwarantanną objąć wszystkie rodziny górników a izolacją tych, którzy mają wirusa.

d4gd2ph

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Chorobę COVID-19 wywołującą koronawirus (SARS-CoV-2) po raz pierwszy zdiagnozowano w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Błyskawicznie rozprzestrzeniła się po wszystkich kontynentach. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jest lek na koronawirusa? Wirusolog ma radę dla kolegów

d4gd2ph

Podziel się opinią

Share
d4gd2ph
d4gd2ph
Więcej tematów