Trwa ładowanie...
d4lw4zn

Koronawirus w Polsce. Poseł Andrzej Grzyb zakażony SARS-CoV-2

Kolejny parlamentarzysta z ramienia PSL-Kukiz'15 "Koalicja Polska" jest zakażony koronawirusem. Tym razem SARS-CoV-2 wykryto u posła Andrzeja Grzyba. Wcześniej o "pozytywnym" teście poinformował Jan Filip Libicki i Ryszard Bober.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Andrzej Grzyb ma koronawirusa
Poseł Andrzej Grzyb ma koronawirusa (East News)
d4lw4zn

Informację o zakażeniu Andrzeja Grzyba podał onet.pl. Według szacunków portalu na kwarantannie może znajdować się obecnie 40 senatorów. W sobotę o swoim zakażeniu poinformował senator Jan Filip Libicki. "Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobił test" - pisał na Twitterze członek Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Po tej wiadomości Kancelaria Senatu przygotowała listę osób, z którymi Libicki miał kontakt. W izbie wyższej parlamentu ruszyła seria testowania parlamentarzystów. Testom - na własny koszt - poddał się także marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. Okazał się on "negatywny", dzięki czemu chirurg mógł brać udział w zaprzysiężeniu prezydenta.

Z kolei we wtorek informację o zakażeniu przekazał poseł Dariusz Klimczak. "Zgodnie z zaleceniami Kancelarii Sejmu przygotowując się do Zgromadzenia Narodowego wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa. Okazał się pozytywny. Jestem w kontakcie z Sanepidem. Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę aby zrobili sobie test. Pozdrawiam" - napisał na na Twitterze.

d4lw4zn

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Bejrut. Potężna eksplozja w centrum miasta, dym widać z wielu kilometrów

d4lw4zn

Podziel się opinią

Share
d4lw4zn
d4lw4zn