Trwa ładowanie...
d3thvbr

Koronawirus w Polsce. Ponad 2200 lekarzy i pielęgniarek wyłączonych z pracy

Niektórzy członkowie personelu medycznego nie mogą normalnie wykonywać swoich obowiązków. Powodem jest koronawirus. Część lekarzy i pielęgniarek jest poddana kwarantannie. Ci, których stan zdrowia jest dobry, pozostają w domach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Część pracowników ochrony zdrowia nie może wykonywać swoich obowiązków
Koronawirus w Polsce. Część pracowników ochrony zdrowia nie może wykonywać swoich obowiązków (East News, Fot: Stefan Maszewski)
d3thvbr

Minimum 2200 lekarzy i pielęgniarek jest wyłączonych z pracy w zakładach opieki medycznej z powodu koronawirusa. Dane dotyczą zakażeń i kwarantanny, której poddani są pracownicy ochrony zdrowia. Obejmują również te osoby, u których potwierdzono obecność SARS-CoV-2, a nie wymagają hospitalizacji. To 46 lekarzy i 82 pielęgniarki. Nie są uwzględnieni ci, którzy są leczeni w szpitalach - informuje rmf24.pl.

Na kwarantannie przebywa 716 lekarzy i 1355 pielęgniarek. Dane dotyczące medyków zarażonych koronawirusem zmieniają się z godziny na godzinę. Sytuacja jest dynamiczna. To doprowadza do paraliżu systemu ochrony zdrowia. Łącznie w Polsce jest około 140 tysięcy lekarzy i ok. 190 tys. pielęgniarek. Zgodnie z zaleceniami GiS-u personel medyczny jest traktowany priorytetowo, jeśli chodzi o badania.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Lekarz z podejrzeniem zakażenia zmuszony do pracy

d3thvbr

Główny Inspektor Sanitarny w ubiegły czwartek podał, że zakażonych SARS-CoV-2 było 461 pracowników ochrony zdrowia. Wówczas co szósta osoba, u której potwierdzono koronawirusa, była lekarzem, pielęgniarką czy ratownikiem medycznym. Hospitalizowanych było wtedy 106 członków personelu medycznego a 355 przebywało na izolacji domowej. Z kolei na kwarantannie domowej lub zbiorowej przebywało 4577 osób wykonujących zawody medyczne.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje. Relacja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Na kiedy przełożyć wybory? "Mamy dopiero 1. falę epidemiczną"

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3thvbr

Podziel się opinią

Share
d3thvbr
d3thvbr
Więcej tematów