Trwa ładowanie...
dr796ad

Koronawirus w Polsce. Lekarz z podejrzeniem zakażenia zmuszony do pracy

Dyrektor jednego ze szpitali na Mazowszu wezwał chirurga do pracy po 3 dniach od momentu przeprowadzenia testu na obecność koronawirusa. Na wynik czeka się 7 dni. Do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie dziennie zgłaszanych jest kilkadziesiąt nadużyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Lekarz z podejrzeniem zakażenia zmuszony do pracy
Koronawirus w Polsce. Lekarz z podejrzeniem zakażenia zmuszony do pracy (PAP, Fot: Paweł Supernak)
dr796ad

Szef szpitala w woj. mazowieckim wezwał chirurga na dyżur. Lekarz miał przez 7 dni czekać na wynik testu na obecność koronawirusa po tym, jak miał kontakt z zakażony pacjentem. W pracy musiał stawić się jednak po 3 dniach. - Polecił mi włożyć pełen zestaw ochronny i dyżurować, bo nie ma z kim zostawić pacjentów - mówi medyk w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Mężczyzna posłuchał w obawie przed utratą pracy. Martwi się jednak, czy nie zarazi pacjentów. Zaskoczony prośbą dyrektora jest doktor Piotr Watoła, wiceszef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL). Przyznaje, że na specjalnej infolinii dziennie otrzymuje od lekarzy kilkadziesiąt telefonów związanych z łamaniem prawa podczas epidemii koronawirusa.

Przeczytaj: Wybory prezydenckie 2020. Były dyrektor w rządzie PiS: błagam o rozwagę ws. głosowania korespondencyjnego

dr796ad

Również do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie codziennie zgłaszanych jest kilkadziesiąt nadużyć. Eksperci podkreślają, że wydawanie medykom poleceń odbywania dyżurów i udzielania świadczeń zdrowotnych, mimo bezpośredniego kontaktu z zakażonym, może naruszać prawo. W grę wchodzą nawet dwa lata więzienia. Prawnik Sebastian Stykowski nie wyklucza wniosków do ministra zdrowia o zawieszenie kierowników łamiących przepisy.

Śledź na żywo: [Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje Relacja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Na kiedy przełożyć wybory? "Mamy dopiero 1. falę epidemiczną"

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dr796ad

Podziel się opinią

Share

dr796ad

dr796ad
Więcej tematów