Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Pacjent zero jednak nie opuścił szpitala

Koronawirus w Polsce. Mieczysław O., "pacjent zero", który od 2 marca przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, spędził w nim kolejną noc. Wcześniej przedstawiciele szpitala informowali o tym, że mężczyzna w środę opuści placówkę medyczną.

Share
Koronawirus w Polsce. Pacjent zero jednak nie opuścił szpitala
Źródło: East News, fot: Mariusz Kapala
d26fuys

Koronawirus w Polsce. O pierwszym przypadku usłyszeliśmy 2 marca. Mowa o 66-letnim Mieczysławie O., mieszkańcu Cybinki. Choć w środę miał opuścić szpital, nie został wypisany.

Jak donosi TVP Info, "lekarze, żeby dmuchać na zimne, pobrali od pacjenta próbki po raz czwarty". Zostały rano wysłane do laboratorium w Chorzowie, a wyniki miały trafić do szpitala w Zielonej Górze jeszcze w środę. Tak się jednak nie stało. Oznacza to, że pacjent musiał spędzić kolejną noc w szpitalu.

Wcześniej resort potwierdził, że pierwszy pacjent zarażony koronawirusem w Polsce zakończy w środę hospitalizację. "Jego wyniki są negatywne. Możemy go uznać za wyleczonego i w środę wypisać do domu. Niech ta informacja będzie światełkiem w tunelu, do którego wszyscy wjechaliśmy" - poinformował Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

d26fuys

Zobacz też: Sondaż prezydencki IBSP dla programu WP #Newsroom. Andrzej Duda triumfuje

Sam pacjent zero w wywiadach mówił, że nie może się doczekać momentu, kiedy opuści szpital. Przypomnijmy, że przyjechał rejsowym autokarem z Niemiec do Polski. Poszukiwano pozostałych pasażerów, udało się ich namierzyć.

d26fuys

Koronawirus w Polsce. Ograniczenia

Koronawirus zmienił życie Polaków. Zamknięto placówki oświatowe i kulturalne. Co więcej, biskupi zwolnili wiernych z obowiązku osobistego udziału w niedzielnych mszach świętych. Polacy w większości popierają taką decyzję hierarchów Kościoła katolickiego.

Jak donosi "Rzeczpospolita", w Polsce ruszyły pierwsze śledztwa w sprawie osób, które złamały sanitarne zakazy i przerwały kwarantannę. Z kolei marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaznaczyła, że termin wyborów prezydenckich nie jest zagrożony.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVP Info

d26fuys

Podziel się opinią

Share
d26fuys
d26fuys
Więcej tematów