Trwa ładowanie...
ddzg7d8

Koronawirus w Polsce. Nie nosili maseczki w "czerwonych" powiatach. Są pierwsze kary

37 osób zostało ukaranych 500 zł mandatem za to, że nie miało maseczki w "czerwonym" powiecie. W trzech przypadkach sprawę skierowano do sądu. Kilkaset osób zostało pouczonych. Ostrzejsze kontrole zapowiadał m.in. wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polska. Kary za nieprzestrzeganie obostrzeń (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus. Polska. Kary za nieprzestrzeganie obostrzeń (zdjęcie ilustracyjne) (East News, Fot: Karol Makurat)
ddzg7d8

Wraz z wprowadzeniem "żółtych" i "czerwonych" powiatów w tych strefach wróciły wybrane obostrzenia. Wśród nich jest m.in. nakaz zasłaniania ust i nosa, który obowiązuje wszędzie w przestrzeni publicznej w najbardziej zagrożonej strefie.

W województwie małopolskim czerwoną strefą jest miasto Nowy Sącz razem z okolicznym powiatem. Tam stosowanie się restrykcji sprawdzała także straż miejska i straż ochrony kolei. Wysłano również dodatkowych funkcjonariuszy z Krakowa.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Jest nowe rozporządzenie ws. maseczek

ddzg7d8

Koronawirus. Polska. Kary za nieprzestrzeganie obostrzeń

Jak informuje portal rmf24.pl wystawiono tam 37 mandatów. W trzech przypadkach skierowano sprawę do sądu. Policja pouczyła także kilkaset osób. Oprócz tego mundurowi pilnowali również, czy nie dochodzi do naruszenia kwarantanny.

Szymon Hołownia o kontakcie z Romanem Giertychem. "Lubimy się, szanujemy"

Niezadowoleni z faktu zasłania ust i nosa byli niektórzy mieszkańcy "czerwonych" obszarów. Wskazywali, że do ogniska na ich terenie przyczyniały się osoby, które pracowały na terenie danego regionu, ale mieszkały w sąsiednich powiatach. Narzekania dotyczyły również konieczności noszenia maseczek w upałach.

ddzg7d8

Na lekceważenia obostrzeń zareagowało Ministerstwo Zdrowia. Janusz Cieszyński zapowiadał, że razem z policją i inspektorami sanitarnymi będą chcieli wyegzekwować stosowanie się do przepisów. Wiceminister przestrzegał także, że jeśli nie będzie skutku w postaci napomnień, wówczas posypią się kary.

Przeczytaj również: Koronawirus. Polak skazany w Hiszpanii na więzienie za brak maseczki

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddzg7d8

Podziel się opinią

Share
ddzg7d8
ddzg7d8
Więcej tematów