Trwa ładowanie...
d3o23gp

Koronawirus w Polsce. Jest nowe rozporządzenie ws. maseczek

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podejmuje kolejne decyzje ws. walki z epidemią. W nowym rozporządzeniu wyszczególniono, kto jest zwolniony z nakazu noszenia maseczki. Zmiana wchodzi już w sobotę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podejmuje kolejne decyzje ws. maseczek
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podejmuje kolejne decyzje ws. maseczek (East News)
d3o23gp

W piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawiło się rządowe rozporządzenie w sprawie "ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii".

- Z uwagi na fakt, że obserwujemy coraz częstsze lekceważenie obowiązku zasłaniania nosa i ust, co może skutkować nowymi zakażeniami, oraz biorąc pod uwagę opinie lekarzy, którzy nie widzą istotnych przeciwwskazań do noszenia masek, zdecydowaliśmy się, że od soboty z obowiązku zakrywania nosa i ust w sklepach, urzędach czy transporcie zwalniają ściśle określone w rozporządzeniu wskazania. Poza nimi obowiązek zasłaniania twarzy jest powszechny – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński cytowany przez Radio ZET, które powołuje się na PAP.

Początkowo planowano wprowadzić przepis, który zakłada, że od 1 września 2020 r. osoba, która nie może nosić maseczki, powinna przedstawić lekarskie zaświadczenia potwierdzające zdrowotne przeciwwskazania.

d3o23gp

Nowe rozporządzenie opisuje dokładnie, kto jest zwolniony z nakazu noszenia maseczki już od soboty. Chodzi m.in. o osoby z całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, a także osoby mające trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Koronawirus w Polsce. Nowe informacje.

Zgodnie z decyzją resortu Polska została podzielona na strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. W dwóch pierwszych obowiązują rygory z powodu wzrostu zakażeń koronawirusa w poszczególnych powiatach.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wzroście liczby zakażonych koronawirusem w Polsce. W ciągu doby stwierdzono, że 809 osób zostało zakażonych. Resort podał również, że z powodu SARS-CoV-2 zmarło 13 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o23gp

Podziel się opinią

Share
d3o23gp
d3o23gp
Więcej tematów