Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Janusz Cieszyński ostrzega: możliwe wyższe kary za łamanie obostrzeń

Wiceminister zdrowia chce większych kontroli ws. przestrzegania restrykcji związanych z koronawirusem w Polsce. Zaznacza, że na razie nie ma planów ws. zmian w weselach na poziomie całego kraju.
Share
Koronawirus w Polsce. Janusz Cieszyński ostrzega: możliwe wyższe kary za łamanie obostrzeń
Koronawirus w Polsce. Janusz Cieszyński ostrzega: możliwe wyższe kary za łamanie obostrzeńŹródło: KPRM, Materiały prasowe, Fot: Daniel Gnap, Krystian Maj
d4gt5c0

Janusz Cieszyński broni rządzących ws. decyzji o poluzowaniu obostrzeń. Uważa, że wzrost zakażeń wynika z nieprzestrzegania dotychczasowych restrykcji. Wiceminister zdrowia zapowiada, że razem z policją i inspekcją sanitarną będą chcieli wyegzekwować respektowanie przepisów. Jeśli akcja informacyjna nie przyniesie skutku, wówczas kar może być więcej. Niewykluczone, że zostaną one również podniesione.

Koronawirus w Polsce. Zmiany w "żółtych" i "czerwonych" powiatach

Polityk w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" zapowiedział, że "większe siły i środki" zostaną skierowane do powiatów oznaczonych jako "żółte" i "czerwone". Cieszyński ujawnił, że lista zagrożonych stref będzie aktualizowana dwa razy w tygodniu. W skrajnym przypadku obszar może być na liście tylko 3 dni. Lockdown nie powinien dotoczyć miast wojewódzkich, np. dla Warszawy wskaźnik musiałby wzrosnąć 6 razy.

d4gt5c0

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Co z "czerwonymi" strefami? Włodzimierz Gut: grozi nam wariant włoski

Wiceminister zdrowia zapewnił, że na razie resort nie przewiduje krajowych ograniczeń dla wesel. Powtórzył, że seniorzy i osoby z chorobami obniżającymi odporność organizmu powinny zastanowić się nad swoim udziałem w tego typu uroczystościach. Polityk uspokoił również, że nie ma w planach wprowadzenia zakazu przepływu osób.

Koronawirus. Polska. Zamykanie lasów i powrót do szkoły. Jakie kryteria?

Cieszyński tłumaczył skąd decyzja o tym, żeby przy mniejszej liczbie zakażeń zamykać lasy, a w obecnej sytuacji otwierać szkoły. Jak wyjaśnił, chodziło o ograniczenie dynamiki i niekontrolowanego wzrostu zakażeń. W sprawie maseczek i rezygnacji z obowiązku zaświadczenia wiceminister zdrowia mówił, że to przez ekspertów. Ci, podczas konsultacji podkreślili, że "trudno jest wskazać takie sytuacje, w których nie można ze względu na stan zdrowia zakrywać ust i nosa".

d4gt5c0

Przeczytaj również: Koronawirus i mandaty. Większość Polaków chce kar za brak maseczki

Jacek Kurski znów prezesem TVP. Andrzej Dera pytany o gratulacje od prezydenta

Źródło: gazetaprawna.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gt5c0

Podziel się opinią

Share
d4gt5c0
d4gt5c0
Więcej tematów