Trwa ładowanie...
d66o6bz

Koronawirus i mandaty. Większość Polaków chce kar za brak maseczki

Koronawirus zmienił nasze życie, a maseczka czy przyłbica zakrywające twarz stały się dla wielu wymuszoną codziennością. Ponad 80 proc. ankietowanych jest za tym, aby karać osoby, które nie noszą maseczki w sklepie czy autobusie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus i mandaty. Większość Polaków chce kar za brak maseczki
Koronawirus i mandaty. Większość Polaków chce kar za brak maseczki (PAP)
d66o6bz

Za nakładaniem kar na osoby, które nie zakrywają twarzy w sklepach, w tłoku w przestrzeni publicznej czy w komunikacji, opowiedziało się 80,5 proc. uczestników sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Warto zaznaczyć, że 64,9 proc, wybrało odpowiedź "zdecydowanie tak" przy pytaniu o kary, a "raczej tak" 15,6 proc.

Przeciwko karom za brak maseczki było 18,4 proc. ankietowanych (w tym 12 proc. wyboru odpowiedzi "raczej tak" i 6,4 proc. "zdecydowanie tak").

Zobacz wideo: Dawid Podsiadło przypomniał apel Kingi Dudy. Prezydencki minister komentuje

Przeważająca większość badanych (95 proc,) stwierdziła, że zawsze pamięta o zasłanianiu ust i nosa na zakupach oraz w czasie przejazdu transportem publicznym.

d66o6bz

Ankietowanych w sondażu dla RMF FM i "DGP" zapytano również o planowany na 1 września powrót uczniów do szkół. Połowa (51 proc.) negatywnie oceniła decyzję rządu, a dobrze o otwarciu szkół od września wypowiedziało się 35,9 proc. Niezdecydowanych co do oceny było 13,1 proc. respondentów.

Badanie United Surveys zostało przeprowadzone 6 sierpnia na próbie 1100 osób.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Badania laboratoryjne potwierdziły 619 nowych zakażeń koronawirusem - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarły kolejne dwie osoby.

Łączna liczba zgonów z powodu COVID-19 w Polsce to 1809 osób. Od początku pandemii w naszym kraju potwierdzono 51 410 przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d66o6bz

Podziel się opinią

Share
d66o6bz
d66o6bz
Więcej tematów