Trwa ładowanie...
d37h6oj

Koronawirus w Polsce. Kolejny rekord zakażeń. Dramatyczne informacje Ministerstwa Zdrowia [28.10]

Sytuacja w Polsce staje się coraz bardziej dramatyczna. Liczba osób zakażonych koronawirusem rośnie wręcz lawinowo. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane. Resort poinformował o kolejnym rekordzie. Ostatniej doby przybyło aż 18 820 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje (Getty Images)
d37h6oj

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w niepokojącym tempie. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące epidemii.

"Mamy 18 820 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: wielkopolskiego (2885), mazowieckiego (2644), małopolskiego (2165), śląskiego (1868), łódzkiego (1860), kujawsko-pomorskiego (1215), dolnośląskiego (1140), podkarpackiego (1039), pomorskiego (901), lubelskiego (700), świętokrzyskiego (536), warmińsko-mazurskiego (442), opolskiego (395), lubuskiego (380), zachodniopomorskiego (360), podlaskiego (290)" - podało Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 207 osób. "Jednocześnie informujemy o usunięciu przez WSSE w Krakowie 2 zgonów, odejmujmy je ze statystyk" - informuje resort.

d37h6oj

Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 299 049. W sumie zmarło 4 851 chorych.

  WP
(WP)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również, że z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa obecnie 13 tys. 931 osób. 1150 chorych jest podłączonych do respiratorów. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest w sumie 21 tys. 506 łóżek i 1663 respiratory.

Do tej pory najwięcej nowych zakażeń w ciągu doby odnotowano we wtorek 27 października. Tego dnia poinformowano o 16 300 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 132 osoby chore na COVID-19. Jak uściślił resort "z powodu COVID-19 zmarło 15 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób".

Koronawirus. Podejrzewasz zakażenie? Oto porady Wirtualna Polska
Koronawirus. Podejrzewasz zakażenie? Oto porady (Wirtualna Polska)

W związku z dużymi wzrostami zakażeń w Polsce rząd zdecydował o nałożeniu na cały kraj nowych obostrzeń. Najpierw od soboty 10 października Polska stała się żółtą strefą. Wyjątkiem były te miasta i powiaty, w których zakażeń jest więcej - znalazły się one w strefie czerwonej. 17 października w życie weszły wspomniane wyżej nowe obostrzenia. Dotyczyły edukacji, sportu, branży gastronomicznej i weselnej, a także życia społecznego.

d37h6oj

Od 24 października natomiast czerwona strefa obowiązuje już na terenie całego kraju. Rząd rozszerzył nauczenia zdalne na klasy IV-VIII szkoły podstawowej. Wcześniej nauczanie zdalne obowiązywało - i nadal będzie obowiązywać - w szkołach średnich i wyższych (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Seniorzy mają zostać w domach i ograniczyć przemieszczanie się z wyłączeniem wykonywania obowiązków zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb życia codziennego i uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego.

Zmiany dotyczą także między innymi handlu i gastronomii.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Przypomnijmy, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d37h6oj

12 marca ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. 20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Druga fala epidemii w Polsce okazała się o wiele groźniejsza niż pierwsza. Tylko w październiku przybyło ich prawie 190 tysięcy. To oznacza, że w ciągu niespełna miesiąca zakaziło się dwa razy więcej osób niż przez ponad pół roku epidemii.

Koronawirus w Polsce. Zamęt po słowach Mateusza Morawieckiego. Marcin Ociepa: wyrwane z kontekstu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d37h6oj

Podziel się opinią

Share
d37h6oj
d37h6oj
Więcej tematów