Trwa ładowanie...
d1d1mzk

Koronawirus w Polsce. Mocne słowa Jacka Jaśkowiaka: "władza skupiona jest w rękach psychopaty"

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak stwierdził, że poza epidemią koronawirusa Polska zmaga się obecnie z jeszcze jednym problemem. Polityk uważa, że dotyczy on polskiej władzy. – Mamy sytuację chorego państwa – przekonuje samorządowiec. Odpowiedział mu już wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Jacek Jaśkowiak skomentował sytuację polityczną w kraju
Koronawirus w Polsce. Jacek Jaśkowiak skomentował sytuację polityczną w kraju (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d1d1mzk

Na temat sytuacji politycznej w Polsce Jacek Jaśkowiak wypowiedział się w czasie internetowej konferencji prasowej. Członek Platformy Obywatelskiej opowiedział poznaniakom o rozmowie, którą odbył niedawno z przedstawicielami amerykańskiej ambasady.

– Powiedziałem, że mamy teraz dwa dramaty w Polsce. Z jednej strony, mamy to nieszczęście koronawirusa i pandemii, ale mamy też olbrzymi kryzys polskiego państwa – relacjonował prezydent Poznania.

Jaśkowiak przekonywał też, że premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda nie są niezależni od partyjnych władz PiS.

d1d1mzk

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

– Mamy sytuację chorego państwa, które musi poradzić sobie z wielkim problemem pandemii. To jest na dzisiaj nasz największy dramat. Musimy szukać kompromisów, by działać na rzecz naszych mieszkańców – mówił samorządowiec.

Polityk PO użył także mocnych słów odnosząc się do wyniku ostatnich wyborów parlamentarnych w Polsce. Wielu komentujących wpis Jaśkowiaka na Twitterze uważa, że prezydent Poznania skierował je w stronę prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

d1d1mzk

– Dzisiaj w wyniku demokratycznych wyborów władza skupiona jest w rękach psychopaty – stwierdził polityk.

Wypowiedź prezydenta Poznania skomentował już wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Szef PiS w Poznaniu zaapelował do Jaśkowiaka, aby ten "skupił się na realnych problemach".

– Po świętach spotykam się z panem prezydentem Jaśkowiakiem. Uważam, że Poznań w niewystarczający sposób skupia się na pomocy przedsiębiorcom. Mam nadzieję, że podczas tego spotkania przekonam pana prezydenta, żeby w większej mierze skupił się na realnych problemach, które ma do rozwiązania, a bardziej abstrahował od swojej działalności publicystycznej – powiedział wiceminister w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1d1mzk

Podziel się opinią

Share

d1d1mzk

d1d1mzk
Więcej tematów