Trwa ładowanie...
dtsef2s

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: kolejne przypadki zakażenia, dwie ofiary

Koronawirus w Polsce. "Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - donosi Ministerstwo Zdrowia. Informuje też o kolejnych dwóch ofiarach śmiertelnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe liczby
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe liczby (East News, Fot: TADEUSZ KONIARZ/REPORTER)
dtsef2s

Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jednocześnie resort informuje o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Oznacza to, że w sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 2347, z czego 35 to osoby zmarłe.

Zobacz też: Głosowanie korespondencyjne dla osób po 60. roku życia. "Bardzo nieetycznie"

Rządzący, w tym minister zdrowia Łukasz Szumowski, podkreślają, że liczba zakażonych będzie rosnąć. We wtorek prezydent podpisał tarczę antykryzysową.

dtsef2s

Koronawirus po raz pierwszy zdiagnozowany w grudniu

Przypomnijmy, że koronawirus (SARS-CoV-2) wywołujący chorobę COVID-19 po raz pierwszy zdiagnozowano w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei. 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię.

Gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech - to główne objawy koronawirusa. Mogą pojawić się jednak inne, nietypowe - takie jak brak węchu czy apetytu, biegunka i wymioty.

dtsef2s

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku i z chorobami towarzyszącymi. Wśród ofiar są też jednak osoby młode. We Włoszech zmarł 19-latek, w Belgii 12-letnia dziewczynka, a w Wielkiej Brytanii - 13-letni chłopiec.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtsef2s

Podziel się opinią

Share

dtsef2s

dtsef2s
Więcej tematów