Trwa ładowanie...
d3mcny4

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach i zgonach

Mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - przekazały służby prasowe Ministerstwa Zdrowia. W komunikacie znalazła się też informacja o dwóch kolejnych ofiarach. Sytuacja w Polsce ulega pogorszeniu, ale to inne kraje mają coraz większe problemy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach i zgonach.
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach i zgonach. (PAP, Fot: PAP/Andrzej Lange)
d3mcny4

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 1221 osoby. 16 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, nowe informacje dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

d3mcny4

W czwartek przybyło łącznie 170 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Jak dodało Ministerstwo Zdrowia, zmarły też dwie kolejne osoby. "Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące" - czytamy w komunikacie.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Koronawirus na świecie. Statystyki bezlitosne dla Europy i Stanów Zjednoczonych

Nie tylko w Polsce sytuacja ulega pogorszeniu. Statystyki na całym świecie nie napawają optymizmem. W czwartek liczba osób zakażonych koronawirusem przekroczyła pół miliona.

d3mcny4

Z powodu wirusa zmarło 22 tysiące osób. Najgorzej jest w Europie. Na naszym kontynencie zmarło łącznie ponad 15 tysięcy chorych. W samych tylko Włoszech przybyło dziś około 6 tysięcy nowych zakażonych. Zagraniczne media informują, że ponad połowa z nich jest w stanie ciężkim i wymaga pobytu w szpitalu.

Nie lepiej jest w Hiszpanii, gdzie odnotowano dziś ponad 7 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Do tej pory zmarło tam już 4125 osób, a tylko w ciągu ostatniej doby 655 zakażonych. Z kolei liczba zgonów we Francji wyniosła dziś 365. Wśród nich, jak informowała agencja AFP, znalazła się jedna osoba w wieku 16 lat.

d3mcny4

Coraz gorzej wygląda też sytaucja w Stanach Zjednoczonych. Najgorzej jest w tanie Nowy Jork, gdzie odnotowano dziś ponad 4200 zakażeń. Do tej pory zmarło tak 385 osób, o czym poinformował na Twitterze gubernator Andrew Cuomo.

Szacuje się, że to właśnie Stany Zjednoczone wkrótce staną się głównym zarzewiem epidemii. Już teraz jest tam ponad 80 tysięcy potwierdzonych przypadków zachorowań. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarły tam 1163 osoby.

Czytaj również: Bosch ma nowy super szybki test na koronawirusa. Na rynku od kwietnia

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

d3mcny4

Zobacz też: Politycy w obliczu koronawirusa. Sondaż IBSP dla programu WP #Newsroom

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mcny4

Podziel się opinią

Share

d3mcny4

d3mcny4
Więcej tematów