Trwa ładowanie...
d4m74cx

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia obniża liczbę osób zmarłych z powodu zakażenia

Czternaście osób zmarło w Polsce z powodu zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia prostuje podawane wcześniej informacje o 15 ofiarach choroby. Przyczyną śmierci jednej z nich nie był Covid-19.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, ile osób zmarło z powodu zakażenia
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, ile osób zmarło z powodu zakażenia (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4m74cx

"W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem" - podało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Resort dodał, że "przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa, niemająca nic wspólnego z koronawirusem". "Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem. Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem to 14" - poinformowano.

Wcześniej ministerstwo podawało, że odnotowano już 15 zgonów, ale - jak informowaliśmy w środę - wliczano w ten bilans również pacjenta z Wrocławia, u którego ostatecznie nie potwierdzono zakażenia.

d4m74cx

Koronawirus w Polsce. Mamy do czynienia z pandemią

W Polsce trwa ostry spór dotyczący działań, które należy podjąć w związku z koronawirusem. 20 marca wprowadzono stan epidemii. Zamknięto przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe. Przekraczanie granicy jest utrudnione. Zakazano również zgromadzeń.

Politycy PO uważają, że to za mało. - Dziś nieogłoszenie stanu klęski żywiołowej to tak naprawę akt tchórzostwa rządu, dlatego że rząd wybiera interes partyjny, a nie interes państwa - powiedział w czwartek podczas konferencji poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4m74cx

Podziel się opinią

Share

d4m74cx

d4m74cx
Więcej tematów