Trwa ładowanie...
d3i7325

Koronawirus w Polsce. KO złoży wniosek o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej

Koalicja Obywatelska zamierza złożyć wniosek o wprowadzenie w Polsce z powodu koronawirusa stanu klęski żywiołowej. - Nasze życie zmieniło się przez ostatnie tygodnie (...). Każdy z nas wie, że dzieje się coś zupełnie wyjątkowego - podkreślił na konferencji poseł Cezary Tomczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Politycy spierają się nt. właściwych w czasie epidemii działań
Koronawirus w Polsce. Politycy spierają się nt. właściwych w czasie epidemii działań (PAP, Fot: Piotr Nowak)
d3i7325

- Dziś nieogłoszenie stanu klęski żywiołowej to tak naprawę akt tchórzostwa rządu, dlatego że rząd wybiera interes partyjny, a nie interes państwa - powiedział podczas konferencji poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk.

Politycy KO zamierzają w czwartek złożyć do premiera wniosek w tej sprawie. - Nasze życie zmieniło się przez ostatnie tygodnie (...). Każdy z nas wie, że dzieje się coś zupełnie wyjątkowego - podkreślił Tomczyk.

Ustawa o stanie klęski żywiołowej ma pomóc m.in. samorządom i przedsiębiorcom. - Tylko wtedy pracownicy i przedsiębiorcy będą mogli walczyć o odszkodowania, a burmistrzowie, starostowie, wójtowie będą mogli stanąć na czele antykryzysowych ciał, które pomogą im wyjść z kryzysu. Dziś trzeba powiedzieć jasno, że rząd wybiera interes partyjny, co w obecnych warunkach jest skandaliczne - uznał polityk KO.

d3i7325

Zobacz też: Jarosław Kaczyński będzie chciał przełożyć wybory? Borys Budka uważa, że może się tak stać w dwóch przypadkach

Koronawirus w Polsce. Polityk PO mówi o "oszustwie"

Wtórował mu Marcin Kierwiński. Poseł dodawał, że wszędzie widać zmiany związane z "sytuacją nadzwyczajną". - Jedyne, czego nie widzimy, to właściwej reakcji rządu i wprowadzania stanu klęski żywiołowej. Traktujemy to jako swoiste oszustwo - uznał.

d3i7325

Od 20 marca na terenie Polski obowiązuje stan epidemii. Zamknięto przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe. Przekraczanie granicy jest utrudnione. Zakazano również zgromadzeń.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów