Trwa ładowanie...
d1176ie
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Maseczki przyjadą z Niemiec jako dar tamtejszego ministerstwa zdrowia

Ambasador Niemiec Rolf Nikel poinformował we wtorek, że transport 3 mln maseczek wyruszył właśnie z do Polski. W ten sposób niemieckie Ministerstwo Zdrowia wspiera nasz kraj w walce z epidemią koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Maseczki przyjadą z Niemiec jako dar tamtejszego ministerstwa zdrowia
Koronawirus w Polsce. Maseczki przyjadą z Niemiec jako dar tamtejszego ministerstwa zdrowia (Getty Images)
d1176ie

Maseczki niedługo przybędą do Polski

Maseczki jednorazowe w liczbie 3 mln sztuk mają trafić do Polski w transporcie, który właśnie wyruszył z Niemiec. Taką informację we wtorek przekazał ambasador tego kraju w Warszawie Rolf Nikel. Opublikował on wpis na Twitterze z którego wynika, że jest to dar niemieckiego ministerstwa zdrowia. "Piękny symbol dobrego sąsiedztwa i konkretny przykład autentycznej europejskiej solidarności!" - napisał Rolf Nikel. Dodał, że nie jest to ostatni taki transport i strona niemiecka zamierza również w przyszłości przekazywać maseczki do Polski.

Maseczki były niepotrzebne?

Tymczasem maseczki ochronne to w Polsce nadal gorący temat. W środę spodziewana jest decyzja rządu od kiedy i na jakich zasadach nie trzeba ich będzie nosić na ulicy. Natomiast we wtorek prof. Andrzej Horban, krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych w ogóle zakwestionował sens wprowadzenia tego obowiązku. Prof. Horban jest uznawany za największy autorytet w epidemiologii, a jego wypowiedz miała miejsce podczas obrad senackiej komisji zdrowia. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło dziś senatorom informacje na temat stanu walki z epidemią koronawirusa w Polsce.

d1176ie

- Nie ma żadnego sensu, aby testować 38-milionowy naród co tydzień. Żadnego. Są to koszty, a poza tym jest to fizycznie niemożliwe. Bez sensu. Testuje się tylko i wyłącznie osoby z grupy ryzyka. To samo jest z maseczkami. Jeśli w kraju jest 1000 osób zakażonych, to nie ma żadnego sensu, żeby kazać 38 milionom ludzi nosić maski. Jeśli spodziewalibyśmy się, że w kraju jest 100 tys. zakażonych, to już oczywiście tak - oświadczył prof. Andrzej Horban.

Maseczki przedmiotem zainteresowania prokuratury

Maseczki są też powodem śledztwa prokuratury. Tzw. afera maseczkowa wciąż nie schodzi z czołówek polskich mediów, postępowanie prokuratury zatacza coraz większe kręgi. Oprócz Ministerstwa Zdrowia objęło ono również spółki skarbu państwa a także inne instytucje publiczne.

d1176ie

Zobacz także: Sławomir Nitras o Andrzeju Dudzie: prezydenta nie ma

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1176ie

Podziel się opinią

Share
d1176ie
d1176ie
Więcej tematów