Trwa ładowanie...
d3zyq3e

Maseczki zostaną zniesione? W środę konferencja Mateusza Morawieckiego

W środę poznamy plan rządu co do IV etapu luzowania obostrzeń. Informację potwierdził rzecznik KPRM Piotr Mueller. Możliwe, że premier Mateusz Morawiecki przekaże informacje dotyczące zniesienia obowiązku noszenia maseczek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maseczki zostaną zniesione? W środę konferencja rządu ws. IV etapu odmrażania gospodarki (zdjęcie ilustracyjne)
Maseczki zostaną zniesione? W środę konferencja rządu ws. IV etapu odmrażania gospodarki (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
d3zyq3e

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska od źródeł w KPRM, konferencja premiera Mateusza Morawieckiego planowana jest na środowy poranek. Ma rozpocząć się między godziną 9 a 10.

Maseczki odejdą w niepamięć? W środę konferencja premiera

Informację o samej konferencji przekazał we wtorek na Twitterze rzecznik rządu. "W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawi terminarz kolejnego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa" - napisał chwilę przed godziną 15 Piotr Mueller.

d3zyq3e

Czego możemy spodziewać się po IV etapie odmrażania gospodarki? Najbardziej wyczekiwaną może być informacja dotycząca zniesienia obowiązku noszenia maseczek ochronnych.

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Maseczki zostaną zniesione? Łukasz Szumowski nie zaprzeczał

Sugestie co do do podjęcia takiej decyzji padły w poniedziałek z ust samego Łukasza Szumowskiego. "Dziś lub jutro będziemy komunikować fakt ewentualnego zniesienia obowiązku noszenia maseczek" - mówił minister zdrowia.

d3zyq3e

Czy luzowanie dotyczące maseczek obejmie wszystkie województwa? Tego nie wiadomo. Ze słów Łukasza Szumowskiego można wnioskować, że rząd zastanawia się nad pozostawieniem ich w trzech województwach, w których wskaźnik liczby zakażeń wzrósł w ostatnim czasie.

Jeżeli rząd podejmie decyzję o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek, nie oznacza to, że znikną zupełnie z przestrzeni publicznej. Jak dowiedział się portal Money.pl, maseczek nie będziemy musieli nosić "na świeżym powietrzu", ale pozostaną obowiązkowe w budynkach i środkach komunikacji. Chodzi np.o urzędy, sklepy i komunikację miejską.

Maseczki nieobowiązkowe już w barach i restauracjach

Od 18 maja maseczki nie obowiązują już w barach i restauracjach. Klienci tych lokali mogą zdjąć maseczki przy stoliku. Obowiązkowe pozostają jednak dla obsługi.

d3zyq3e

Czego, poza ewentualnym zniesieniem maseczek, możemy spodziewać się w IV etapie odmrażania gospodarki? Pewne informacje zdradził w Polsat News minister Łukasz Schreiber. - Decyzja o otwarciu kin i teatrów będzie jutro. Sam na nią trochę czekam. Datę kiedy to nastąpi jutro poda pan premier - poinformował.

Według rozpiski i kalendarza KPRM, w IV etapie możemy spodziewać się także informacji ws. otwarcia siłowni, klubów fitness oraz salonów masażu.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3zyq3e

Podziel się opinią

Share
d3zyq3e
d3zyq3e
Więcej tematów