Trwa ładowanie...
d1x1k25

Maseczki niedługo niepotrzebne? Minister zdrowia Łukasz Szumowski ujawnia plany rządu

Dziś lub jutro będziemy komunikować fakt ewentualnego zniesienia obowiązku noszenia maseczek - oświadczył minister zdrowia. Łukasz Szumowski dodał, że obecnie "mamy 3 województwa, które mają wyższy wskaźnik zakażeń i trzeba się zastanowić, czy nie zachować tam tego obowiązku".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Łukasz Szumowski w Sejmie (zdj. arch.)
Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia Łukasz Szumowski w Sejmie (zdj. arch.) (Getty Images)
d1x1k25

Podczas rozmowy z Polsat News polityk ujawnił, że w ciągu najbliższych godzin zapadnie decyzja, w których miejscach Polski zostanie zniesiony obowiązek zakrywania twarzy. - 3 województwa mają wyższy wskaźnik zakażeń. Cały czas analizujemy sytuację Weźmiemy pod uwagę ten fakt i popatrzymy na wskaźnik "R" jedności - w niektórych miejscach kraju widać, że on spada - oświadczył Łukasz Szumowski. Polityk przyznał, że "to nie podział na Polskę A i B, tylko odpowiedź na zagrożenie związane z koronawirusem".

Polityk, odnosząc się do afery maseczkowej, przyznał, że stał się celem "celem politycznego uderzenia".- Zamiast zastawiać się czy i jak: odmrażać gospodarkę, odmrażać służbę zdrowia, to połowę mojego czasu muszę poświęcać na odpowiadanie na nieprawdziwe informacje o mnie i mojej rodzinie. Teraz dwa razy bym się zastanowił, czy wchodzić w politykę - mówił Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia zapewniał, że nie wie, czy jest obciążeniem dla swojego obozu politycznego i czy afera maseczkowa wpłynie na wynik wyborów prezydenckich. - Nie jestem politologiem i nie znam wpływu takich danych i odczuć społecznych na sondaże. Ja jestem lekarzem, mogę ten zawód wykonywać. Ja nie przyszedłem do polityki aby coś ugrać i zarobić, raczej straciłem finansowo i teraz zostałem obrzucony błotem - wyznał polityk.

d1x1k25

Dodał, że "każdy członek rządu jest do dyspozycji premiera". - Jeśli ktoś czuje, że może być problemem, to się sam usuwa w cień. Widzieli państwo, jak moja popularność wzrosła na początku epidemii. Teraz zbieram tego żniwo - oświadczył Łukasz Szumowski.

Przeczytaj też: Afera maseczkowa. Przecieki, nieprzypadkowe daty, a w tle powracająca dymisja ministra zdrowia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ataki na Łukasza Szumowskiego. Gdzie jest Andrzej Duda?

d1x1k25

Podziel się opinią

Share
d1x1k25
d1x1k25
Więcej tematów