Trwa ładowanie...
d4jjfkd

Koronawirus w Polsce. Księża z parafii w Mierzynie odprawią 46 mszy świętych w jeden dzień

Z powodu wprowadzonych przez rząd ograniczeń dotyczących organizowania obrzędów religijnych władze parafii w Mierzynie niedaleko Szczecina postanowiły, że w Niedzielę Palmową odprawią 46 mszy świętych. W każdej z nich udział będzie mogło wziąć nie więcej niż 5 wiernych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Parafia w Mierzynie odprawi w niedzielę 46 mszy świętych w jeden dzień
Koronawirus w Polsce. Parafia w Mierzynie odprawi w niedzielę 46 mszy świętych w jeden dzień (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d4jjfkd

Komunikat ws. nadchodzących mszy opublikowano na stronie mierzyńskiej parafii. Duchowni poinformowali, że zamierzają odprawić niedzielne nabożeństwa zgodnie z wydanym rozporządzeniem.

"W Niedzielę Palmową Msze Święte z poświęceniem palm będą odprawiane zgodnie z przepisami i zaleceniami wynikającymi z obowiązującego stanu epidemii koronawirusa" – piszą księża z parafii rzymskokatolickiej p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie.

Na zaplanowane msze święte zapisać się będzie można przez specjalnie stworzoną zakładkę na stronie internetowej parafii.

d4jjfkd

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

"Zaplanowano odprawienie 46 Mszy Świętych, na które należy zapisać się poprzez naszą stronę WWW - w menu "Rezerwacje mszy" – czytamy w ogłoszeniu parafii.

Msze odbędą się w czterech różnych miejscach. Nabożeństwa zostaną przeprowadzone w kościele, namiocie przy kościele, namiocie przy plebanii oraz w biurze parafialnym.

d4jjfkd

Msze będą rozpoczynane o godz. 7.00 lub 9:00, a kończyć będą się o godz. 19.00. Obsługiwać będzie je czterech księży.

"To nowość w naszej parafii podyktowana bardzo trudną sytuacją w jakiej się wszyscy znaleźliśmy - prosimy o wyrozumiałość w razie ewentualnych problemów technicznych lub organizacyjnych" – piszą władze parafii.

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jjfkd

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d4jjfkd

d4jjfkd
Więcej tematów