Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki zakażenia i ofiary

Koronawirus w Polsce. Wieczorem Ministerstwo Zdrowia przekazało smutne informacje. Wzrosła liczba zakażonych i ofiar. "Mamy 254 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - podał resort. Zmarło siedem osób.
Share
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe liczby
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe liczbyŹródło: PAP
dlx9517

Potwierdzone przypadki dotyczą: 142 osób z woj. mazowieckiego, 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. zachodniopomorskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. łódzkiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubuskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o kolejnych siedmiu ofiarach śmiertelnych. Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Oznacza to, że w sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 2946, z czego 57 to osoby zmarłe. Tylko w czwartek liczba przypadków zakażenia wzrosła o 392.

W poprzednim komunikacie resort informował, że liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa wynosi 51. Teraz podkreślił, że wtedy właściwą liczbą było 50.

dlx9517

Zobacz też: Wybory prezydenckie bez zmian? "Władza zapłaci za to ogromną cenę"

Przed ostatnią aktualizacją ministerstwa, Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że zakażonych koronawirusem jest 461 osób personelu medycznego. To blisko 20 proc. wszystkich zakażonych. "To problem systemowy. Konieczne nowe, szczegółowe zalecenia ochrony indywidualnej i organizacji pracy w szpitalach" - ocenił epidemiolog dr Paweł Grzesiowski.

Koronawirus na świecie

Niepokojące informacje docierają również z innych europejskich krajów. Dramatycznie rośnie liczba ofiar m.in w Hiszpanii. Z powodu koronawirusa umierają też młode osoby.

dlx9517

Jedna z ofiar we Włoszech miała 19 lat. W Belgii zmarła 12-letnia dziewczynka, a w Wielkiej Brytanii 13-latek

Z kolei gubernator stanu Connecticut w USA poinformował o śmierci 7-tygodniowego niemowlęcia. To najprawdopodobniej najmłodsza ofiara Covid-19 na świecie..

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlx9517

Podziel się opinią

Share
dlx9517
dlx9517
Więcej tematów