Trwa ładowanie...
d3eixq9

Koronawirus w Polsce. Drastyczny wzrost zachorowań. Kolejny rekord. Zmarli kolejni chorzy

Cały czas w Polsce przybywa osób zakażonych. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Potwierdzono aż 657 nowych przypadków koronawirusa. To kolejny drastyczny wzrost zachorowań. Są też ofiary śmiertelne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane (WP)
d3eixq9

Koronawirus w Polsce cały czas się rozprzestrzenia. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje.

Mamy 657 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (227), mazowieckiego (104), małopolskiego (77), wielkopolskiego (59), dolnośląskiego (35), łódzkiego (30), podkarpackiego (28), lubelskiego (20), kujawsko-pomorskiego (17), pomorskiego (15), opolskiego (13), lubuskiego (11), warmińsko-mazurskiego (9), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (4) i świętokrzyskiego (2) - podało ministerstwo.

Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-K, 70-M Radom, 91-K Wschowa, 59-M, 79-K, 59-M Kraków, 80-M Siedlce (mieszkaniec woj. lubelskiego). Większość osób miała choroby współistniejące - podaje resort.

d3eixq9

Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 45 688. W sumie zmarło już 1 716 chorych.

- Nadal w raportach dominuje Śląsk i on będzie nadal dominował - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia. - W najbliższych dniach dane o nowych przypadkach koronawirusa w Polsce pozostaną wysokie - ocenił Wojciech Andrusiewicz.

Koronawirus w Polsce. Drastyczny wzrost zakażeń. Działania rządu

Rekordową liczbę nowych przypadków zakażenia odnotowano do tej pory w czwartek 30 lipca. Wtedy było aż 615 nowych przypadków koronawirusa. W Ministerstwie Zdrowia powołano sztab kryzysowy. Minister zdrowia przebywa w tym tygodniu na urlopie, ale jak ustaliła Wirtualna Polska przerywa wypoczynek i wraca do Warszawy.

d3eixq9

Wcześniej najwięcej nowych dziennych zachorowań było 8 czerwca - 599. 24 kwietnia odnotowano najwyższą w ciągu doby liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Zmarło wówczas 40 osób.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d3eixq9

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

d3eixq9

Koronawirus na świecie. Zakaziło się nim już ponad 17 mln osób

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już ponad 17 mln zakażeń. Zmarło ponad 676 tys. osób. Dobre informacje są takie, że wyzdrowiało w tym czasie prawie 11 milionów osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3eixq9

Podziel się opinią

Share
d3eixq9
d3eixq9
Więcej tematów