Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski przerywa urlop

Jak ustaliła Wirtualna Polska, minister zdrowia Łukasz Szumowski przerywa urlop w związku z rekordem zachorowań w Polsce.

Share
Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski przerywa urlop
Źródło: PAP
dbyut2s

Ministerstwo zdrowia ogłosiło, że w ciągu ostatniej doby odnotowano aż 615 nowych przypadków koronawirusa. To rekord od początku pandemii w Polsce. Minister zdrowia przebywa w tym tygodniu na urlopie, ale jak ustaliła Wirtualna Polska przerywa wypoczynek i jutro pojawi się w resorcie.

dbyut2s

- Minister Łukasz Szumowski jest każdego dnia w bieżącym kontakcie ze sztabem zajmującym się walką z epidemią. Dziś z samego rana przekazał pilne dyspozycje do wszystkich instytucji zajmujących się walką z koronawirusem w związku z dość dużym dobowym wzrostem zakażeń z zaleceniem jak najszybszej realizacji dyspozycji. Na bieżąco odbywa dziś zdalne spotkania ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi - mówi nam Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia.

I dodaje: - W piątek Łukasz Szumowski będzie osobiście w ministerstwie zdrowia spotykał się z przedstawicielami sztabu i instytucji zajmujących się walką z koronawirusem.

Jak wynika z informacji ministerstwa zdrowia, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem pochodzą z województw: śląskiego (160), małopolskiego (133), mazowieckiego (95), łódzkiego (67), podkarpackiego (45), wielkopolskiego (27), opolskiego (17), pomorskiego (12), lubelskiego (11), lubuskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), podlaskiego (7), zachodniopomorskiego (7), dolnośląskiego (5), świętokrzyskiego (5) i z warmińsko-mazurskiego (5).

dbyut2s

Resort Łukasza Szumowskiego poinformował o śmierci kolejnych 15 chorych na COVID-19. Są to osoby w wieku od 59 do 91 lat. Zmarli w szpitalach w Raciborzu, Grajewie, Radomiu, Poznaniu, Krakowie, Gliwicach iw w Nowym Sączu. Według Ministerstwa Zdrowia większość z nich miała choroby współistniejące.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbyut2s

Podziel się opinią

Share
dbyut2s
dbyut2s
Więcej tematów