Trwa ładowanie...
d3od55t

Koronawirus w Polsce. Co dalej z wyborami prezydenckimi 2020? Mateusz Morawiecki w Sejmie, potem głosowanie

Koronawirus w Polsce sprawił, że rządzący wprowadzili stan epidemii. Wciąż nie wiadomo, co z wyborami prezydenckimi, które planowo są rozpisane na 10 maja. Na godzinę 12 zaplanowano głosowanie dot. projektu PiS ws. głosowania korespondencyjnego. Wcześniej do posłów z mównicy ma zwrócić się premier Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Mateusz Morawiecki pojawi się w Sejmie (PAP)
d3od55t

Sejm ma wznowić obrady o godzinie 10. W parlamencie pojawi się premier Mateusz Morawiecki, który przedstawi informację ws. sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

Z kolei w południe posłowie mają zająć się projektem uchwały autorstwa PiS ws. głosowania korespondencyjnego. Ekipa rządząca domaga się, by wybory prezydenckie 2020 odbyły się 10 maja przy zamknięciu lokali wyborczych.

Sprawa budzi spore kontrowersje również w obozie Zjednoczonej Prawicy. W piątek lider Porozumienia i wicepremier Jarosław Gowin ogłosił, że wybory prezydenckie nie powinny się odbyć w planowanym terminie. Polityk oświadczył, że składa projekt nowelizacji Konstytucji. Zakłada ona wydłużenie kadencji prezydenta Andrzeja Dudy do 7 lat, bez możliwości reelekcji.

d3od55t

Zobacz wideo: Polski Kościół w obliczu pandemii. O. Gużyński dostrzega przykłady "przerostu pobożności"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3od55t

Podziel się opinią

Share

d3od55t

d3od55t
Więcej tematów