Trwa ładowanie...
d2yajwk

Jarosław Gowin przedstawia propozycję ws. wyborów. Jest stanowisko PiS

Jarosław Gowin ogłosił, że wybory prezydenckie nie powinny się odbyć 10 maja. Lider Porozumienia ogłosił, że składa projekt nowelizacji konstytucji. Zakłada ona wydłużenie kadencji prezydenta Andrzeja Dudy do 7 lat, bez możliwości reelekcji. Jest stanowisko PiS w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Gowin przedstawia propozycję ws. wyborów. Jest stanowisko PiS
Jarosław Gowin przedstawia propozycję ws. wyborów. Jest stanowisko PiS (PAP)
d2yajwk

– Wybory 10 maja nie mogą się odbyć, to jest rzecz oczywista z punktu widzenia danych medycznych. Jednocześnie mamy takie, a nie inne realia konstytucyjne. Zmiana terminu wyborów może się odbyć wyłącznie w zgodzie z konstytucją - mówił w piątek wicepremier Jarosław Gowin. Powołał się na "dane naukowe, które wskazują, że bezpiecznym terminem jest przesunięcie wyborów prezydenckich o dwa lata".

- Taka zmiana jest możliwa poprzez zmianę konstytucji i dzisiaj my posłowie Porozumienia taki projekt przedstawiamy – mówił Gowin w Sejmie. – To jest projekt przewidujący systemową zmianę, polegającą na wprowadzeniu w Polsce jednej, siedmioletniej kadencji prezydenckiej z równoczesnym szczególnym rozstrzygnięciem, polegającym na przedłużeniu kadencji prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata, przy założeniu, że obecny pan prezydent nie będzie już kandydował za dwa lata – dodał szef Porozumienia.

Po tym oświadczeniu w sieci pojawił się wpis rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej. "Mając na uwadze interes Polski popieramy i będziemy popierać propozycję premiera Gowina, oczywiście jeśli znajdzie się większość w Sejmie i Senacie dla poparcia takiego rozwiązania" - czytamy na Twitterze.

Zobacz wideo: Krzysztof Gawkowski o Andrzeju Dudzie: prze do wyborów, bo chce zostać "kopertowym" prezydentem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2yajwk

Podziel się opinią

Share

d2yajwk

d2yajwk
Więcej tematów