Trwa ładowanie...
Jarosław Gowin
+1

Jarosław Gowin przedstawia propozycję ws. wyborów. Jest stanowisko PiS

Jarosław Gowin ogłosił, że wybory prezydenckie nie powinny się odbyć 10 maja. Lider Porozumienia ogłosił, że składa projekt nowelizacji konstytucji. Zakłada ona wydłużenie kadencji prezydenta Andrzeja Dudy do 7 lat, bez możliwości reelekcji. Jest stanowisko PiS w tej sprawie.

Share
Jarosław Gowin przedstawia propozycję ws. wyborów. Jest stanowisko PiS
Źródło: PAP
d4i0ymm

– Wybory 10 maja nie mogą się odbyć, to jest rzecz oczywista z punktu widzenia danych medycznych. Jednocześnie mamy takie, a nie inne realia konstytucyjne. Zmiana terminu wyborów może się odbyć wyłącznie w zgodzie z konstytucją - mówił w piątek wicepremier Jarosław Gowin. Powołał się na "dane naukowe, które wskazują, że bezpiecznym terminem jest przesunięcie wyborów prezydenckich o dwa lata".

- Taka zmiana jest możliwa poprzez zmianę konstytucji i dzisiaj my posłowie Porozumienia taki projekt przedstawiamy – mówił Gowin w Sejmie. – To jest projekt przewidujący systemową zmianę, polegającą na wprowadzeniu w Polsce jednej, siedmioletniej kadencji prezydenckiej z równoczesnym szczególnym rozstrzygnięciem, polegającym na przedłużeniu kadencji prezydenta Andrzeja Dudy o dwa lata, przy założeniu, że obecny pan prezydent nie będzie już kandydował za dwa lata – dodał szef Porozumienia.

d4i0ymm

Po tym oświadczeniu w sieci pojawił się wpis rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej. "Mając na uwadze interes Polski popieramy i będziemy popierać propozycję premiera Gowina, oczywiście jeśli znajdzie się większość w Sejmie i Senacie dla poparcia takiego rozwiązania" - czytamy na Twitterze.

Zobacz wideo: Krzysztof Gawkowski o Andrzeju Dudzie: prze do wyborów, bo chce zostać "kopertowym" prezydentem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4i0ymm

Podziel się opinią

Share
d4i0ymm
d4i0ymm
Więcej tematów