Trwa ładowanie...
d2rebr4

Koronawirus w Polsce. Brzesko. Porodówka zamknięta, 125 pracowników szpitala w kwarantannie

W szpitalu w Brzesku na kwarantannie przebywają wszyscy anestezjolodzy i pielęgniarki anestezjologiczne. Zawieszono przyjmowanie pacjentów, u których planowano operację. Oddział położniczy ma być zamknięty na 7-14 dni. Ciężarne będą przyjmowane w Bochni lub Tuchowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Brzesko. Porodówka zamknięta, 125 pracowników szpitala w kwarantannie (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Brzesko. Porodówka zamknięta, 125 pracowników szpitala w kwarantannie (zdjęcie ilustracyjne) (East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK)
d2rebr4

W Szpitalu Powiatowym w Brzesku (woj. małopolskie) potwierdzono następne przypadki zakażenia koronawirusa SARS-CoV-2 u pracowników i pacjentów. Zamykane są kolejne oddziały. Już wcześniej, na okres 7-14 dni, zawieszono działalność chirurgii, anestezjologii i intensywnej terapii oraz rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej.

Placówka poinformowała, że na kwarantannie przebywa obecnie 125 członków personelu medycznego. To mocno paraliżuje działalność szpitala. Załoga została "zdziesiątkowana". Wśród izolowanych osób są wszyscy anestezjolodzy i pielęgniarki anestezjologiczne. W związku z tym zawieszono przyjmowanie pacjentów, u których były zaplanowane operacje.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Kolejne przypadki zakażeń w szpitalach

d2rebr4

Dodatkowo, z powodu koronawirusa, czasowo funkcjonować nie będzie oddział ginekologiczno-położniczy. Wszystkie ciężarne pacjentki będą przyjmowane w szpitalu w Bochni lub w Tuchowie. Zawieszenie porodówki ma trwać od 7 do 14 dni. Do odbioru mają być z kolei dostępne wyniki badań histopatologicznych.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Szachy polityczne prezesa PiS. "Czas przestać o nich myśleć"

Źródło: spzoz-brzesko.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rebr4

Podziel się opinią

Share
d2rebr4
d2rebr4
Więcej tematów