Trwa ładowanie...
d4bn7su

Koronawirus w Polsce. Lekarz ze szpitala w Otwocku zarażony. Oddział ginekologiczno-położniczy zamknięty

Z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z lekarzy Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku, władze placówki zdecydowały się zamknąć do odwołania odział ginekologiczno-położniczy. Siedmiu innych lekarzy oraz dwie pacjentki poddano kwarantannie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Oddział ginekologiczno-położniczy w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku zamknięty
Koronawirus w Polsce. Oddział ginekologiczno-położniczy w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku zamknięty (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d4bn7su

Pozytywny wynik testu na koronawirusa potwierdzono u lekarza rezydenta. Według informacji przekazanych przez zarząd szpitala, medyk zaraził się od jednego z członków swojej rodziny.

– Był w kwarantannie, szybko wykonany test potwierdził zakażenie także u niego – oświadczył w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Michał Mrówka, zasiadający w zarządzie otwockiego szpitala.

Poza chorym rezydentem umieszczonych w kwarantannie zostało także 20 innych pracowników szpitala. Wśród nich jest 7 lekarzy.

d4bn7su

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Władze placówki poinformowały, że badania na koronawirusa zostaną u nich przeprowadzone po 7 dniach od kontaktu z zakażonym lekarzem. Dopiero po uzyskaniu wyników podjęta zostanie decyzja co do dalszego funkcjonowania oddziału ginekologiczno-położniczego.

Dodatkowo 19 pacjentek zostanie wypisanych do domu. – Jedna z nich jest w ciąży, została już przewieziona do jednego z warszawskich szpitali. Te kobiety nie miały kontaktu z lekarzem – przekonuje Michał Mrówka.

d4bn7su

"W związku z potwierdzeniem zarażenia wirusem COVID-19 członka personelu Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w restrukturyzacji w Otwocku, od dnia 29 marca 2020 r. do odwołania, wstrzymuje się przyjęcia na Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Pozostałe oddziały szpitala, w tym Izba Przyjęć, funkcjonują bez zmian" – czytamy na stronie Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku.

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bn7su

Podziel się opinią

Share

d4bn7su

d4bn7su
Więcej tematów