Trwa ładowanie...
d2ooesh

Koronawirus w Polsce. Ksiądz planuje bierzmowanie na 90 osób

Sytuacja w Polsce staje się coraz bardziej dramatyczna. Tymczasem w Rybniku ma się odbyć uroczystość na 90 osób. Chodzi o bierzmowanie. Proboszcz przekonuje, że nikt nikogo nie zmusza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Parafia organizuje bierzmowanie
Koronawirus w Polsce. Parafia organizuje bierzmowanie (PAP)
d2ooesh

Jak informuje "Dziennik Zachodni", 24 października w bazylice św. Antoniego w Rybniku ma się odbyć bierzmowanie dla 90 osób. Część rodziców ma wątpliwości, czy to dobry moment na taką uroczystość.

Ks. Marek Bernacki, proboszcz bazyliki przekonuje, że msze święte w bazylice odbywają się przy zachowaniu wszelkich norm sanitarnych, przestrzegany jest dystans. Zauważa, że gdy musi być jedna osoba na 4 metry, to w przypadku bazyliki pozwala to na uczestnictwo w mszy 460 osobom.

- W sobotę odbędzie się msza, podczas której będzie udzielany sakrament, ale nikt do niczego nikogo nie zmusza - mówi.

d2ooesh

Jak powiedział gazecie, do bierzmowania chce przystąpić 90 młodych ludzi, co oznacza, że razem ze świadkami i rodzicami w kościele może być około 360 osób.

Koronawirus w Polsce. Dramatyczne prognozy

Minister Zdrowia zaznaczył, że wkrótce możemy spodziewać się nawet kilkunastu tysięcy zakażeń dziennie. - Ten wzrost nie zahamował. On przez weekend zawsze jest mniejszy. Możemy spodziewać się, że w przyszły tydzień wejdziemy z liczbą nawet 15-20 tysięcy zakażeń - podkreślił.

Koronawirus. Podejrzewasz zakażenie? Oto porady Wirtualna Polska
Koronawirus. Podejrzewasz zakażenie? Oto porady (Wirtualna Polska)

Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje

"Mamy 7482 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: małopolskiego (1201), mazowieckiego (849), śląskiego (685), łódzkiego (679), lubelskiego (526), pomorskiego (481), kujawsko-pomorskiego (473), podkarpackiego (458), wielkopolskiego (423), dolnośląskiego (406), opolskiego (348), podlaskiego (283), zachodniopomorskiego (217), warmińsko-mazurskiego (190), świętokrzyskiego (170) i lubuskiego (93)" - czytamy w komunikacie resortu zdrowia.

d2ooesh

Dodano również, że z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 36 osób. Łącznie: 41 ofiary śmiertelne.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to: 183 248/3 614 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Szpital na Stadionie Narodowym? Karczewski: To nie będzie szpital polowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ooesh

Podziel się opinią

Share
d2ooesh
d2ooesh
Więcej tematów